ІНФОРМАЦІЯ

11 июня 2015 | НОВИНИ | 1 комментарий | №23(1002)

У боргах по самі вуха

Держборг України перевалив за 1,5 трильйона гривень. Такі дані за перший квартал цього року оприлюднило Міністерство фінансів.

Експерти констатують: сума боргу зрівнялася з торішнім ВВП країни!

За підсумками минулого року борг України у гривневому еквіваленті становив майже 1,1 трильйона гривень та перевалив за 70% ВВП. Тепер він фактично зрівнявся з торішнім показником ВВП країни. Для нас це неприйнятно, тому що МВФ вимагає, щоб борг не перевищував 70% ВВП.

За словами економіста, такий рівень боргового навантаження не підйомний для нашої країни навіть з урахуванням допомоги від МВФ та інших кредиторів. За інформацією уряду, торік ми отримали 9 мільярдів доларів, а виплатили 14 мільярдів. Цього року очікуємо максимум 8 мільярдів, а виплатити за позиками треба 16 мільярдів. У найближчі чотири роки маємо повернути 47 мільярдів.

Україна мусить вимагати пролонгації кредитних договорів і зниження ставок. Інакше наслідки для економіки можуть бути катастрофічними.

Склали протокол? Давайте копію!

Верховна Рада зобов’язала правоохоронців надавати громадянам копію протоколу про обшук чи вилучення майна. Тепер прокурор, слідчий чи інша уповноважена особа мусить не лише вручити людині протокол для ознайомлення та підпису, а й залишити їй копію цього документа. Крім того, представник слідчого органу зобов’язаний надавати особі копію ухвали про дозвіл на обшук у її помешканні.

Тепер люди зможуть не лише ознайомитися з копією протоколу, а й у разі незгоди оскаржувати в суді відповідні процесуальні дії слідчих органів.

Як наші сусіди утеплювалися

Економні поляки завдяки продуманим заходам скоротили споживання енергії майже втричі

Кабмін прийняв постанову, якою запроваджено компенсацію вартості утеплення будинків. Під час оформлення кредиту на утеплення індивідуальних будинків власникові компенсуватимуть 30% витрат, ОСББ -40%, але не більш ніж 10 тисяч гривень на одну квартиру.

Представляючи на засіданні Кабміну нову програму з термомодернізації будівель, профільний міністр наголосив, що Україна йде шляхом Польщі, якій за менш ніж 25 років вдалося скоротити споживання енергії втричі.

Державна програма термомодернізації житла почала діяти в Польщі 1998 року. Полякам погашали повністю вартість проекту, тобто загальний обсяг робіт, а не лише матеріалів. Власник житла робив енергоаудит будинку. З цим енергоаудитом власник житла йшов до банку, який приймав його до розгляду і відсилав на верифікацію, тобто на підтвердження того, що аудит не містить по­милок. Верифікацію аудиту здійснювала спеціально найнята організація. Після того як аудит був затверджений, банк отримував від Національного фонду термомодернізації і реконструкції обіцянку покрити 25% вартості тіла кредиту, який особа брала в банку на такі роботи.

За кілька років утеплилася майже вся Польща. Поляки скоротили споживання енергії майже втричі. Нині Україна витрачає на приготування їжі й тепло стільки, скільки вся Польща разом з усією її промисловістю. Хоч ВВП у поляків утричі виший за наш.

200-210 ТИСЯЧ ЄВРО АБО Й ТРОХИ БІЛЬШЕ ПОТРІБНО ДЛЯ ТЕРМОМОДЕРНІЗАЦІЇ БАГАТОПОВЕРХОВОГО БУДИНКУ.

Рыночные цены

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Якщо судити з таблички то iнфляцiя приблизно 10%.Як в Нiмеччинi мабуть.Урааа.Ми 2-га Нiмеччина

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: