Людина похилого віку, а без пенсії

11 июня 2015 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №23(1002)

Уряд скасував право безробітних на дострокову пенсію

Про це йдеться в постанові уряду, опублікованій днями. Відповідну норму вилучили з порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, що шукають роботу.

- Норма, яку скасував Кабмін, передбачала, що громадяни, котрих звільнили з роботи за півтора року до виходу пенсію, можуть не шукати нове місце праці, якщо мають достатній страховий стаж для нарахування їм мінімальної пенсії, — каже старший науковий співробітник Інституту демографії і соціальних досліджень НАНУ Лідія Ткаченко. — Йшлося лише про тих громадян, які опинилися на вулиці у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством їхнього підприємства або його перепрофілюванням.

Також таке право мали люди, котрі пішли з роботи у зв’язку зі скороченням штату працівників, та військові, що потрапили під скорочення. Тепер усі ці люди передпенсійного віку будуть змушені ставати на облік у центри зайнятості й чекати, що їх працевлаштують.

Чи великі шанси в таких громадян знайти нову роботу?

Поза сумнівом, людям передпенсійного віку важко кудись влаштуватися. Український уряд вирішив скасувати норму, яка да­вала таке право нашим громадянам, з метою економії коштів держбюджету. Адже допомогу з безробіття в нашій державі випла­чують лише протягом року з моменту зарахування громадянина на облік у центрі зайнятості. На сьогодні середній розмір такої допомоги в Україні становить 1150 гривень. Але, як мені відомо, Кабмін незабаром планує зменшити період гарантованих державою виплат безробітним людям. Тож українцям передпенсійного віку, яких тепер звільнили з роботи, можна лише поспівчувати. Щоби не сидіти без копійки, доки призначать пенсію, їм доведеться братися за будь-яку працю.

Не всі багатодітні матері – героїні

Жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, можуть отримати почесне звання «Мати-героїня». Але не всі, а тільки ті, у яких діти доглянуті, ситі, виховані і освічені. Відповідальні особи з місцевих управлінь соцзахисту населення за місцем реєстрації, які подають кандидатури багатодітних матерів для присвоєння їм одного з найвищих у країні звань, мають спостерігати, як виховуються діти. Вони готують так званий нагородний лист, де мають бути зазначені заслуги матері – особистий внесок у виховання дітей, створення сприятливих умов для здобуття освіти, розвиту їх творчих здібностей, формування високих моральних та духовних рис. Крім того, потрібні характеристики на дітей з навчальних закладів або з місця роботи.

Жінка, котрій надали почесне звання, має право на одноразову нагороду, що становить нині 11760 гривень, а також на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років за наявності страхового стажу не менш ніж 15 років.

За час свого президентства Петро Порошенко присвоїв почесне звання «Мати-героїня» близько 4,5 тисячі багатодітних матерів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: