Результати ЗНО. Як випускники 2015 знають рідну мову?

11 июня 2015 | ВІДДІЛ ОСВІТИ | 2 коммент. | №23(1002)

Тронь А.В.На хвилі підйому патріотизму вільне володіння і спілкування українською мовою повинно стати невід’ємною частиною нашого життя.Проте результати здачі ЗНО з української мови та літератури випускниками в 2015 році не досить втішні. Зокрема, 466 абітурієнтів у Сумської області не подолали «пороговий бал», щоскладає 6,06 % від загальної кількості учнів. А як нашіабітурієнти – охтирчани знають рідну мову, ми запитали у начальника відділу освіти Охтирської міської ради Анатолія Троня:

- 24 квітня на базі чотирьох пунктів тестування ЗОШ № 1, 2, 3 та № 5 проведено зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, в якому взяли участь 929 абітурієнтів з м. Охтирки, Тростянця та Охтирського, Тростянецького і Великописарівськогорайонів. Тести поглибленого рівня складності складали 55 випускників на базі ЗОШ № 3. Найвищий бал – 197,5, отримала Оксана Горбушко, учениця ЗОШ № 3.

Загалом, 51 % усіх абітурієнтів склали ЗНО з української мови і літератури на високому та достатньому рівні, 37 % – на середньому та 12 % – на початковому рівні. Проте є й такі випускники, які не подолали «пороговий бал». Зокрема, це п’ять осіб зі шкіл № 1, 4, 5, 11 та гімназії, що у відсотковому відношенні складає 1,77 % від загальної кількості учнів м. Охтирки, що прийняли участь у ЗНО.

Тобто рівень підготовки наших випускників я оцінюю як достатній.

Щодо незалежного оцінювання з інших предметів, то ЗНО з математики пройде 12 червня на базі пунктів тестування ЗОШ № 1, 3, 5; ЗНО з біології – 17 червня на базі ЗОШ № 1 і № 2 та ЗНО з історії України буде проведено19 червня в ЗОШ № 5, 3.

О. Кириченко

 Комментарии (2)

 

  1. 1111 пишет:

    хочу поднять тему о дпа в 9 классе,как я понимаю,всем приятно,когда твой ребенок сдает хорошо экзамен,но когда на экзамен по математике из 30 детей-приходит часть детей с готовыми ответами,т,е знающими какой у них будет вариант и какие задачи,то возникает вопрос-нафига эти экзамены нужны,чем эти дети лучше остальных
    зош 2 9 класс

  2. ніна пишет:

    новий проект Закону про освіту з 12 річним навчанням учнів та відсутністю безкоштовних підручників для широкого загалу дітей не передбачає позашкільної освіти. Тобто, фінансування спортивної школи, художньої та музичної шкіл, гуртків, разом із заробітною платою, комунальними платежами за приміщення та іншими необхідними видатками покладається на … батьків? Чи буде у 2015 році дзюдо, музична та художня підготовка наших дітей. Скільки це буде коштувати? Яку суму такі видатки склали у 2014 році? Займатися позашкільною освітою не вигідно, але що будуть робити діти на вулицях?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: