Ой, як блисне блискавиця…

15 июня 2015 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №23(1002)

Дуб после молнииКліматологи попереджають: усі три літні місяці очікуються грози з громом і блискавкою. Як діяти, щоб не наразити себе на небезпеку, адже відомо, що з початку літа грози з блискавицями вже забрали життя кількох людей?

- Зазвичай, якщо людину застала негода, вона намагається заховатися під деревом. У цьому полягає одна з основних помилок. Не варто ховатися під високими деревами, особливо поодинокими або тими, що стоять на відкритому просторі. Ймовірність потрапляння блискавки саме в це місце різко збільшується. До речі, найчастіше вона влучає в дуб і тополю, дуже рідко – у вербу та клен.

- Що ж треба робити, якщо гроза наздогнала людину на вулиці?

- Мало хто це знає, але є відповідні ознаки – передвісники блискавки, які з’являються за 3-4 секунди перед розрядом. Перебуваючи на відкритому просторі, людина відчуває, що волосся буквально стає дибки, на шкірі з’являється відчуття легкого покалування, а з боку предметів відчувається легка вібрація. За таких обставин треба негайно присісти, поклавши руки на коліна, ні в я кому разі не на землю! Крім того, притиснути п’ятки одна до одної.

Є кілька правил, яких усім треба дотримуватися під час грози. Не можна розмовляти по мобільному телефону і навіть тримати його увімкненим. Цей прилад буде притягує блискавку і вже не раз бували випадки, коли розряд потрапляв у людину, яка говорила по телефону. Вижити за таких обставин майже неможливо.

Крім того, відкладіть подалі від себе металеві предмети. Дуже часто люди зазнають важкого ураження блискавкою, пораючись на городі, наприклад згрібаючи сіно.

Якщо ж негода застала в полі, не біжіть, слід знайти заглиблення, сядьте, злегка нагнувши голову, щоб не бути вищим від предметів поряд з вами.

- Чи правда, що блискавка може загрожувати й тим, хто знаходиться вдома?

- Звісно, якщо не дотримуватися правил безпеки. Не можна виходити на балкон. Треба вимкнути всі електроприлади і витягнути вилки з розеток. Інакше вони можуть вийти з ладу і є небезпека появи розряду з розетки. Зачиніть всі вікна, кватирки і двері.

- А якщо людина зазнала удару, як їй допомогти?

- Потерпілого треба покласти на тверду поверхню й перевірити серцебиття. Якщо пульсу немає, негайно треба робити штучне дихання й непрямий масаж серця. Часто складається враження, що уражені струмом блискавки померли. Насправді в них відбулася зупинка серця, тому діяти треба негайно, паралельно викликаючи швидку допомогу.

Пам’ятайте!

За статистикою, від удару блискавки помирає 30% потерпілих. Дотримуйтеся правил безпеки і не ризикуйте своїм життям.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: