Гадюка на полуничній грядці вкусила господаря

17 июня 2015 | САНІТАРНА ІНСПЕКЦІЯ | Нет комментариев | №24(1003)

Житель провулка Некрасова не чекав, що збирання полуниці на власній земельній ділянці в межах міста може бути небезпечним. Виявилося, що між густими полуничними кущами причаїлася… гадюка. І господар, зриваючи спілі ягоди, сам підставив їй руку для укусу. Хіба ж він міг навіть подумати, що його чекає не в лісі, а на домашній грядці?

Чоловіка швидко доставили до центральної районної лікарні і провели курс реанімаційних процедур. Зараз його життю нічого не загрожує.

«З свого досвіду роботи можу зазначити, що за останні три роки кількість випадків укусів людини гадюками у нашій місцевості зріс у кілька разів, – розповіла заступник головного лікаря ЦРЛ Тетяна Щербина.

Щербина– За рік може бути до десяти випадків, тоді як раніше це були одиночні випадки. Особливо агресивні гадюки у першій половині літа, тим більше при такій високій температурі повітря. До осені вони стають менш токсичними і обминають населені людьми місця. Тому треба бути обережними навіть у себе на городі, особливо якщо садиби прилягають до лісу чи болотистих місць.

Щоб не стати жертвою плазунів, заходячи на територію мо­жливого їх перебування (ліс, поле), прихопіть довгу палицю і проводьте нею по траві перед собою. Це попередить змію про
вашу появу й змусить утекти. Якщо все ж таки ви побачили перед собою змію, то головне правило — не робіть різких рухів, намагай­теся дуже обережно відійти з її шляху. На жаль, часто буває, що про присутність небезпечного плазуна людина дізнається після того, як наступить на нього чи зазнає "удару у відповідь". Тож, щоб урятувати своє здоров’я й життя, йдучи до лісу, надягайте гумові чоботи.

Вважають, що місце укусу треба обробити спиртом. Немає жодного сенсу це робити, оскільки отрута вже потрапила до організму жертви. Ще в народі кажуть, що поверх рани терміново слід накласти джгут. Це не лише неефективно, а й небезпечно, бо отрута почне накопичуватися в одному місці, створюючи умови для розвитку некрозу (відмирання тканин). Радять також отруту негайно відсмоктати. Однак при тім є величезний ризик, що в такий спосіб отрута потрапить до організму людини, котра рятує потерпілого (небезпечну речовину можна ковтнути). А якщо в ротовій порожнині є мікроранки чи неліковані зуби, отрута швидше потрапить у кровотік, а там недалеко й до головного мозку…

Крім того, є не дуже поширена версія: рану слід припекти. У результаті матимете ще й опік, притім отрута швидше поширю­ватиметься. Тоді як холод (за наявності) слід прикласти, це на якийсь час гальмуватиме запальний процес. А час у таких ситуаціях — один з найбільш вирішальних чинників. Тож майте на увазі: якщо стали жертвою змії, слід докласти всіх зусиль, аби чимшвидше потрапити до лікарні.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: