Платіжки за світло шокують

18 июня 2015 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | Нет комментариев | №24(1003)

До редакції газети звернулося чимало читачів, стурбованих змінами в квитанціях за послуги електропостачання. Населенню, крім звичайної суми «Разом до сплати», ПАТ «Сумиобленерго» пропонує додатково сплатити ще й рекомендований розмір попередньої оплати. За роз’ясненнями з цього приводу ми звернулися до заступника директора філії Охтирського РЕМ СЕРГІЯ ГРИЦАЯ:

С.Грицай- З червня поточного року начебто з метою приведення розрахунків за спожиту електричну енергію побутовими споживачами до фактичного періоду споживання, ПАТ «Сумиобленерго» доповнило квитанцію двома комірками: «Рекомендований розмір попередньої оплати за період з ____ по ____», в якій зазначено суму попередньої оплати, та «Рекомендовано до оплати». В останній вказується як і фактично спожита сума електроенергії, так і так званий рекомендований розмір попередньої оплати за певний період.

У разі несплати суми за фактично спожиту електроенергію може бути здійснене відключення оселі від електропостачання. Штрафні санкції за те, що рекомендований розмір попередньої оплати не буде сплачений, застосовуватись не будуть.

При цьому звертаю додаткову увагу, що даний рекомендований розмір попередньої оплати за відповідний період – це оплата за фактично спожиту електричну енергію в поточному місяці. Однак може виникнути ситуація з переплатою чи недоплатою за спожиті послуги, яка при наступному знятті показників лічильника буде враховано в квитанції.

Альтернативні варіанти порядку розрахунку за спожиту послугу зазначені в Правилах користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357. Зокрема в п. 22 сказано, що «оплата спожитої електричної енергії може здійснюватися: за розрахунковими книжками; за платіжними документами, які виписуються енергопостачальником; за карткою попередньої оплати». Також порядок та форма оплати визначаються у договорі про користування електроенергією, в п. 13.1 якого вказано, що «споживач має право ( проте не обов’язок – від редакції ) здійснювати попередню оплату шляхом внесення додаткових коштів на свій рахунок для врахування їх в майбутніх розрахунках за спожиту електричну енергію.»

Останнє слово за споживачем, якому й вирішувати – чи платити ще й аванс в поточному місяці за використану електроенергію чи ні?

Записала О. Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: