Щоб в Україні було комфортніше

18 июня 2015 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №24(1003)

День скорботи і вшанування пам`яті жертв війни відзначається щорічно 22 червня з метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни.

Саме в цей день, 74 роки тому, німецька армія вторглася на територію Радянського Союзу. За роки Великої Вітчизняної війни країна втратила кожного п’ятого співвітчизника, всього ж загинуло понад 25 млн. радянських громадян.

Зараз у нас також іде війна – підступна, неоголошена, незрозуміла. Напередодні пам’ятної дати ми поспілкувалися з головою громадської організації «Охтирський захисник», військовим пенсіонером, учасником АТО  Володимиром Гейком.

Мирослав Мірошніченко, Володимир Гейко, Микола Форостян та Денис Голець

Як виникла ідея створення громадської організації і коли саме вона була заснована?

- «Охтирський захисник» – це ще зовсім юна громадська організація, яка створена 22 квітня цього року. До її складу входить на сьогоднішній день 25 чоловік. Ідея про виникнення організації з’явилася в мене ще під час першої ротації, яка тривала з початку липня 2014 року по кінець серпня 2014 року. Після другої ротації (з жовтня по грудень 2014 року) ідея «вкоренилася» у мою свідомість. Також мене надихнули афганці, які об’єдналися з метою захисту своїх прав.

З якою метою створено громадське об’єднання «Охтирський захисник»?

- Головною метою організації є захист прав і свобод її членів, задоволення законних політичних, економічних, соціальних, культурних та інших спільних інтересів, сприяння виявленню та розв’язанню соціально-економічних проблем. Також ми згуртувалися для сприяння консолідації і координації зусиль учасників бойових дій, сімей загиблих в АТО воїнів, наданню їм оздоровчої, медичної, психологічної, моральної та матеріальної допомоги.

На сьогодні зареєстровано близько 60 громадських організацій в м. Охтирка та Охтирському районі. Чим саме Ваша організація відрізняється від інших?

- Ми відрізняємось від інших об’єднань цільовим направленням. Нашим основним завданням є допомога учасникам АТО у вирішенні соціально-побутових проблем, волонтерська робота та виховання патріотичної свідомості населення. Також членами організації проводяться тематичні виставки на військову тематику. В рамках святкування дня захисту дітей була організована одна з таких виставок. На ній було продемонстровано засоби особистого захисту, військові обладунки та трофеї, привезені із зони АТО. Кожен бажаючий міг відчути їх вагу на собі.

Олена КириченкоТак, особисто я приміряла бронежилет, каску та потримала в руках гранатомет і зрозуміла, що носити на собі 15 кілограмів – це ой як не легко.

Скажіть, будь ласка, чи співпрацюєте Ви з іншими громадськими організаціями і якщо так, то в якому напрямку?

- Так, ми тісно співпрацюємо з такими об’єднаннями як «Янголи-охоронці», «Охтирський майдан». Основне завдання нашого співробітництва полягає в наданні гуманітарної допомоги в зону АТО. Десятки тонн продуктів харчування та речей першої необхідності було направлено в зону бойових дій. Також було направлено два відремонтованих санітарних автомобіля УАЗ, які ми називаємо «Містралями».

А чому така дивна назва «Містраль»?

- Ідея назвати автомобіль саме так належить заступнику командира батальйону територіальної оборони м. Суми Івану Лисенку. Вона виникла в той час, коли Франція відмовила РФ в поставці кораблів типу «Містраль» в зв’язку з відкритою агресією Росії проти України.

Що б Ви наостанок хотіли побажати нашим співвітчизникам?

- Я б хотів побажати, щоб жити в Охтирці та і в країні в цілому стало комфортніше. Щоб Україна була передовою державою не лише в корупції та безладі можновладців, а також і в економічному зростанні. Для цього ми маємо все – і родючі землі, і людський потенціал. І щоб якомога швидше закінчилася ця не нами розпочата війна.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: