За побиття тростянецького мера дали п’ять років

18 июня 2015 | КРИМІНАЛ | 1 комментарий | №24(1003)

Юрій БоваЩе на пам’яті багатьох з нас побиття міського голови сусіднього Тростянця Юрія Бови. Тоді цей факт набув широкого резонансу. Це було у 2006 році, коли на міського голову напали невідомі особи увечорі біля його дому і побили бітами, завдавши тяжких тілесних пошкоджень. Минуло дев’ять років і тільки нещодавно справу розглянув Охтирський міськрайонний суд.

- Як установило слідство, побиття Юрія Бови організував приватний підприємець. Причиною цьому стали ініційовані мером перевірки його бізнесу.

На судовому засідання Юрій Бова пояснив, що у нього із замовником побиття були складні стосунки ще з того часу, коли обидва займались бізнесом. Тоді вони були дистриб’юторами Охтирського пивоварного заводу, здійснювали оптові закупки на Тростянецькому заводі мінеральної води і торгували на одній і тій же території. Їхні інтереси постійно пересікалися, йшла боротьба за ринок збуту і торгівельні точки. Підсудний-організатор побиття начебто порушував домовленості, хотів стати монополістом в реалізації пива і безалкогольних напоїв на території Тростянця, а ще в своєму магазині будматеріалів демпінгу вав ціни на продукцію аналогічну тій, яка продавалася у магазині Юрія Бови. Більше того, конкурент якось зумів викупити склад, який орендували Бови, буз їхнього відома. Тобто, всі зусилля були спрямовані на те , щоб шляхом нездорової конкуренції видавити з бізнесу Юрія Бову. І ось неочікувано він став мером Торостянця і через три місяці ініціював перевірку приватних підприємств на предмет дотримання умов праці і захисту прав споживачів.

Що робить конкурент? Він залучає двох своїх знайомих для «розбірки», пообіцявши заплатити три тисячі доларів США за те, щоб Бову добряче провчили. Мова про вбивство не йшла. Подільники не були людьми з кримінального світу, просто їх недавня комерційна діяльність загнала в глухий кут, вибратись з якого можна було тільки з допомогою бейсбольної бити і дерев’яної полиці. Підслідивши, коли безпечний мер виходить із службової машини біля свого двору, вони підкрались і вдарили по одному разу по голові. Але удари виявилися не миленькими, бо Юрій Бова потрапив у лікарню з тріщиною лобової частини черепа, забиттям головного мозку, синяками. Але організатору розправи цього здалося недостатньо, тому він замість обіцяних трьох тисяч баксів заплатив вісім тисяч гривень, які подільники розділили між собою.

Тим не менше, в судовому засіданні потерпілий своїх кривдників пробавив – вони покаялись, заплатили ущерб, і Юрій Бова навіть попросив не виносити їм судове покарання. А ось організатору – це інша справа, йому тростянецький мер просив призначити максимальне покарання, а також подав на нього позов про стягнення моральної шкоди.

Суд розглянув також результати довготривалих експертиз. В результаті підсудні були визнані винними у нанесенні тяжких тілесних пошкоджень. Організатор побиття отримав п’ять років позбавлення волі, кожний із виконавців – три з половиною роки. Частину строку вони вже відбули, знаходячись під вартою в період слідства. Моральну шкоду суд оцінив у сто тисяч гривень, які належить виплатити змовнику побиття.

До речі: Рішення суду ще не вступило в силу

 Комментарии (1)

 

  1. петро пишет:

    апеляцію дочекаємось

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: