“Закони джунглів”–для медицини

18 июня 2015 | ЗДОРОВ'Я | 3 коммент. | №24(1003)

Міністерство охорони здоров’я України презентувало схему переведення лікарень з повного бюджетного забезпечення в комунальну власність, що дозволить їм самостійно розпоряджатися бюджетом і кадрами. Лікування, судячи по проекту, залишиться умовно безплатним: держава продовжує виділяти гроші на хвороби українців, але з’явиться солідний перелік платних послуг.

У проекті закону мова йде про автономію закладів охорони здоров’я. зокрема, йдеться про зміни їх правового статусу і надання автономії у керівництві, а також зміни в фінансуванні системи охорони здоров’я. передбачається перехід від бюджетного закладу до форми державного підприємства, комунального підприємства чи господарського товариства. Але при цьому вони залишаються у власності держави. Тобто лікарні фактично самі себе забезпечують і заробляють. Держава відходить від принципу фінансування по кількості ліжок і пропонує оплачувати надані послуги. Згідно з проектом, після реорганізації лікарні отримують те обладнання, яке вже надала держава, а далі діятиме “закон джунглів” – кожний сам за себе.

Новацією у проекті закону є і новий підхід до роботи лікарів. Міністерство пропонує видавати ліцензії лікарням і заключати контракти з персоналом.

Окремим пунктом йдеться про те, що медики не прив’язуються до однієї поліклініки або лікарні. Їм офіційно дозволяється заключати контракти із різними закладами.

 Комментарии (3)

 

  1. Пионер пишет:

    Володимире,а вам вiдомо таке поняття як iронiя?Ясна рiч я вважаю що наш нарiд пограбували в черговий

  2. Владимир Иванович пишет:

    Пионер, вы так непоследовательны в своих ком. То авторов заметки об “Инфляции” обзываете сепаратистами, которые клевещут на власть, а здесь сами соглашаетесь с проблемами. Да, дожимают наш народ!

  3. Пионер пишет:

    Ну громадяни хворiючi,тримайтеся за гаманцi.Прийшло покращення.В кого нема гаманця тим ” самоевтаназiя”.Владi непотрiбна така кiлькiсть населення.Нас занадто забагато

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: