Що дасть адміністративна реформа

19 июня 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №24(1003)

Управління

Адміністративна реформаУкраїна з країни державних адміністрацій перетвориться на країну самоврядних громад. Не буде окремо районних державних адміністрацій та районних рад.

Замість них працюватиме одна рада громади та один її виконком, не буде двох (чи навіть трьох – у районному центрі} голів – залишиться один обраний голова територіальної громади. Об’єднана територіальна громада матиме повноваження нинішнього району. Нові райони (або повіти) та область (або регіони) матимуть незначну кількість повноважень, решта питань вирішуватиметься в громадах.

Гроші

Лише збільшенням обсягу грошей нинішніх проблем сільської місцевості не вирішити-треба створити об’єднання, спроможні ними управляти.

Об’єднана територіальна громада фінансуватиметься на тих самих засадах, що й нинішні міста обласного значення.

За об’єднаними територіальними громадами закріплюється 60% податку доходів фізичних осіб – для утримання дитячих садочків, шкіл, ФАПІв, клубів, бібліотек, спортивних майданчиків.

За нестачі коштів об’єднані територіальні громади отримуватимуть дотацію вирівнювання, держава надаватиме галузеві субвенції на освіту, охорону здоров’я…

Об’єднуватимуться органи влади, а не населені пункти, отже для сільської місцевості всі фінансові пільги залишаються без змін.

Для тих громад, що вирішать об’єднатися добровільно, держава додатково виділятиме гроші та сприятиме залученню міжнародних коштів для проектів із реконструкції закладів бюджетної сфери та доріг.

Бюджетні кошти розподілятимуться раціональніше, бо ними автономно розпоряджатиметься самоврядна територіальна громада.

Службовці та депутати

Не держава, а рада громади визначатиме скільки їй треба службовців та призначатиме їм зарплати.

Не держава, з рада громади визначатиме скільки призначатиме їм зарплати.

Працівники нинішніх апаратів райдержадміністрацій, районних, міських, селищних та сільських рад перейдуть на роботу до виконкомів нових територіальних громад.

Зменшиться чисельність державних службовців натомість збільшиться службовців місцевого самоврядування. Депутатів стане менше,а їх склад в результаті жорсткішої конкуренції – якіснішим.

Економічний розвиток

Наявність кількох, а не одного як тепер, адміністративного центру, стимулюватиме економічну активність у сільській місцевості Бізнес у більших громадах робити краще, ніж у малих.

В нових громадах, міста (селища) та села будуть поєднані і економічно, і адміністративно – так вони підтримуватимуть один одного у своєму розвитку.

Нові адміністративні центри об’єднаних територіальних громад стануть опорними пунктами для розвитку сільської території. Більш потужні населені пункти опікуватимуться менш потужними.

Збільшиться обсяг землі, що перебуває в управлінні місцевих рад, адже в результаті реформи не повинно залишитися земель, крім стратегічного значення, поза межами об’єднаних територіальних громад.

Послуги

В нових громадах надаватиметься стандартний обов’язковий обсяг адміністративних та соціальних послуг, лише за вторинним та третинним рівнем медичної допомоги доведеться звертатися до нових районів (повітів) та області.

Адміністративні та соціальні послуги, що нині надаються у райцентру в тому самому або більшому обсягах надаватимуться в адміністративних центрах об’єднаних територіальних громад. Тобто для їх споживача скоротиться.

Кількість довідок зменшиться, адже такі документи подаються до органів влади, а вони працюватимуть у рамках об’єднаної самоврядної територіальної громади.

Держава відкриє для об’єднаних територіальних громад доступ до електронних державних реєстрів, таким чином зменшить потребу у паперах,

В населених пунктах, що не стануть адміністративними центрами, працюватимуть сільські старости, які переберуть на себе значну частину повноважень голів нинішніх територіальних громад та секретарів сільських рад.

Бюджетні заклади

Склад мережі бюджетних закладів (шкіл, ФАПІв та лікарень, клубів, бібліотек, спортивних споруд) вирішуватиметься не в області чи районі, а в самій територіальній громаді.

Рада одноосібно призначатиме керівників комунальних закладів, підприємств, установ. Держава виділятиме додаткові кошти для реконструкції бюджетних закладів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: