Як держава дбає про учасників АТО?

19 июня 2015 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | 3 коммент. | №24(1003)

Неоголошена війна на сході України триває вже більше року. І за цей час велику кількість своїх синів втратила наша країна. Мужні захисники віддали хто здоров’я, а хто й своє життя за мир та цілісність держави.

В.ПавлюкТому на сьогоднішній день є велика кількість поранених учасників АТО, які знаходяться на лікуванні та потребують тепер уже захисту і допомоги з боку держави. Щоб з’ясувати, які соціальні гарантії мають учасники АТО, ми звернулися до начальника управління соціального захисту населення Охтирської районної державної адміністрації Валерія Павлюка.

Чи забезпечує держава учасників АТО засобами реабілітації?

- Держава гарантує безоплатне та позачергове забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції, незалежно від установлення їм інвалідності.

Які саме засоби реабілітації можуть отримати наші захисники?

-Постраждалі учасники АТО можуть отримати технічні та інші засоби реабілітації, до яких належать: протезно-ортопедичні вироби (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття); спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни); засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом); допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци протипролежневі, перила та поручні, брусся, опори ).

Які документи необхідно подати для отримання вищезазначених засобів реабілітації?

- Необхідно звернутися до органу соціального захисту населення з наступним переліком документів:паспорт (копія та оригінал); ідентифікаційний код (копія та оригінал); рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу в забезпеченні необхідним виробом; витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців та працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, яким не встановлено інвалідність).

Скажіть будь-ласка, а куди саме потрібно звертатися з даним переліком документів?

- Зазначений перелік документів особою або його законним представником подається до органу соціального захисту населення міських та районних державних адміністрацій за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання учасника АТО. При цьому працівники органів соціального захисту населення: нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації; ознайомлять із каталогами технічних та інших засобів реабілітації; ознайомлять із відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення технічних та інших засобів реабілітації; видадуть направлення на забезпечення необхідними технічними та іншими засобами реабілітації.

Як далі буде проходити процедура вибору протезно-ортопедичне підприємствоа?

- Особа обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або ж забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації. На обраному заявником підприємстві буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

Давайте поспілкуємось про забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників АТО. Хто саме має право на отримання безоплатних путівок?

- Безоплатними путівками згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок забезпечуються: учасники бойових дій – щороку строком на 18-21 день; інваліди війни – позачергово щороку строком на 18-21 день; інваліди із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них: – І та ІІ групи – до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;- ІІІ групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день. Поділ путівки та передача її іншій особі забороняється.

Які документи необхідно надати для взяття на облік з метою отримання путівки?

- Для взяття на облік особа чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, паспорт, посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Дякуємо Вам за відповіді на наші запитання.

Якщо Ви бажаєте отримати додаткову інформацію з приводу забезпечення засобами реабілітації учасників АТО, то можете звертатися до управління соціального захисту населення Охтирської районної державної адміністрації кабінет № 5 або за тел. 2-52-89.

 

 Комментарии (3)

 

  1. Пионер пишет:

    Нiчого iншого i не чекали вiд “дем.влади”.Купка трупорiзiв.Жалко хлопцiв.

  2. Алла пишет:

    Бачила я таке “піклування”! Їхала в Київ поїздом в сидячому вагоні, сідала в Тростянці. Більша половина вагона була зайнята ПОРАНЕНИМИ військовими, яких в буквальному розумінні викинули з Харківського госпіталю. Вони були без медичного супроводу. Старшим був молоденький старший лейтенант, який ледве ходив, гнучись та тримаючись за щойнопрооперований бік. Хлопці скаржилися як на лікування (самим аналгіном) та ні відношення медиків (“Если вам что-то не нравится – возвращайтесь на войну!”). Бідні хлопці вимучилися в дорозі, рани кровоточили, багато з них були на костилях, з паличками, деякі були після серйозних операцій і були не в змозі навіть сидіти… В Києві їх навіть не зустріла медична служба… Серце кров’ю обливалось від такого “піклування”. Ганьба нашій владі! Хлопці ризикували своїм життям, а держава залишає їх в біді напризволяще…

  3. Пионер пишет:

    Так вiйна чи АТО?Коли закiнчицця отака падлючна гра поняттями у влади?

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: