«Жарти» цивільної оборони

24 июня 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №25(1004)

У середу вранці, 17 червня, мешканці Охтирки були не на жарт налякані завиванням сирени централізованого оповіщення цивільної оборони. «Мабуть, сепаратисти пішли в наступ і на Сумщину? Що робити? Куди бігти?», – подумали одні. «Де найближче укриття?», – запитували інші. Виявилося, що це перевірка слуху. Але може виникнути й така ситуація, що жителі звикнуть до звуків сирени і не будуть до них серйозно ставитися. Як в отій байці про пастуха-жартівника, який постійно вигукував: «Вовки! Вовки! Рятуйте!», – коли вівцям насправді нічого не загрожувало. А коли вовки все-таки з’явилися, інші пастухи не повірили йому та не прийшли на допомогу.

За роз’ясненнями, чим саме були зумовлені тривожні сигнали, ми звернулися до начальника відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Охтирської міської ради Валерія Шульженко:

Шульженко- Відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 12 грудня 2014 року № 533-ОД «Про основні напрямки підготовки і завдання цивільного захисту Сумської області на 2015 рік» 17 червня проводилась піврічна технічна перевірка регіональної системи оповіщення з включенням електросирен централізованого запуску та апаратури циркулярного виклику. Мета перевірки полягає в визначенні працездатності системи централізованого  оповіщення, яка створена для своєчасного інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайної ситуації. На сьогоднішній день в нашому регіоні все спокійно, адже в державі робиться все можливе, щоб уникнути надзвичайних ситуацій.

При трансляції сигналу «Увага всім!», незалежно від місця знаходження, необхідно знайти джерело інформації, тобто необхідно увімкнути канали державного чи місцевого радіо і телебачення.

Від редакції: Так, звісно, такі перевірки необхідні, але потрібно завчасно попереджати і без того стривожене воєнними діями на Донбасі населення міста про час та тривалість проведення даних перевірок через ЗМІ та інші можливі джерела. Щоб охтирчани зберігали спокій і знали, що їх життю та здоров’ю нічого не загрожує.

Систему централізованого оповіщення перевірили. А що далі? Можливо час звернути увагу на так звані «укриття-підвали», стан яких з часу виходу нашого останнього матеріалу від 25 березня 2015 року «Надоело всеобщее вранье» ніяк не змінився. Намалювати стрілочки з надписом «Укриття» замало. Багато з цих так званих «укриттів» до сих пір знаходяться під замком, і як до них потрапити у випадку НС, не відомо. Зате чиновники благополучно пишуть звіти про «успішно проведену роботу» і отримують за це зарплату. Між іншим, нагадаємо, що з наших кишень.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: