Щоб біда не торкнулась Вас і Вашої сім’ї

25 июня 2015 | ЗДОРОВ'Я | 1 комментарий | №25(1004)

Легеньковский26 червня Міжнародний день боротьби з наркоманією і не законним обігом наркотиків, нагода замислитись над проблемою і хоча б спробувати що-небудь зробити, щоб і ваша дитина не стала жертвою наркобізнесу. А він є найприбутковішим бізнесом у світі. І не дивлячись на урядові програми по проти дії розповсюдженню наркотиків і профілактиці наркоманії, кількість людей, які стають залежними від отрути збільшується.

Згідно з даними МВС офіційно в Україні приблизно 500тисяч наркоманів. (Поняття наркотична речовина розповсюджується на всі речовини, що визивають ейфорію, маючи снодійну або збуджуючу дію). Україна лідер за темпами розповсюдження наркоманії в Європі. Якщо взяти до уваги всіх наркоманів (токсикоманів, тих хто вживає ліки без медичних показників котрі діють на психіку), то їх кількість досягає 1,5 мільйона чоловік. Кількість наших співвітчизників, що використовують наркотики, кожного року збільшується на 5-10%. Ось дані безжалісної та відвертої статистики. За кількістю споживачів опіатів Україна посідає 8місце з 132 країн світу (1,16% населення) споживачів (екстазі) – 28місце з 99 країн (0,7%); 96-те місце зі 137 країн за вживанням канабіноїдів (2,5%). Наркотики призводять до швидкого руйнування організму, деструкції психічної діяльності. Більше всього наркоманією уражені Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька області, м.Київ, Крим. Є реальна небезпека що в зв’язку з підвищеною міграцією населення, кількість жертв наркоманії збільшиться і в благополучних регіонах України.

Основна цікавість наркобізнесу – це підлітки та молодь, які входять в групу ризику потенційні споживачі наркотичних речовин. Саме їх легко переконати спробувати наркотики, на протязі останніх 10 років,рівень вживання наркотиків серед дітей та підлітків збільшується. Основна причина: ( бути як всі в компанії), від скуки, бажання відчути нові почуття. Розповсюджувачі наркотиків перші дози, за звичай, дають безкоштовно до тих пір, поки не формується наркозалежність. З часом наркоман стає розповсюджувачем небезпечного зілля. Вже після першої дози виникає бажання повторити відчуття (кайфу), формується психічна залежність, а потім вже фізична, коли людина не може жити без наркотику, а в разі його відсутності переживає фізичні страждання (ломку).

Наркопостами в загальноосвітніх навчальних закладах м.Охтирка 2014р. виявлено підлітків схильних до паління 25 чоловік, до вживання алкоголю-0, до вживання наркотиків-0. Будемо вважати, що м. Охтирка – «оазис» примірної поведінки серед підлітків. За даними результатів соціологічного дослідження в Україні в межах міжнародного проекту «здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді»,запитання про досвід вживання наркотичних речовин,а саме марихуани або гашишу ставили учням 15-17 років:Перше знайомство з марихуаною найчастіше відбувається у 15-16 років;15,7 % підлітків у віці 17 років хоча б раз в житті вживали наркотики; 5,7% підлітків у віці 17 років повідомили про вживання марихуани за останні 30 днів. За даними анонімного опитування, які проводили лікарі наркологічного диспансерного відділення по деяким навчальним закладам м.Охтирки серед старшокласників мають знайомих наркоманів від 0 до 17-19% респондентів ,пропонували наркотики від 0 до 15-24% респондентам,а пробували наркотики від 0 до 7%.

Найпоширенішим і найдоступнішим місцем де могла дістати наркотичну речовину є компанія друзів, дискотеки, бари, клуби, на вулиці.

Най ефективніша зброя в боротьбі з наркотиками це освіта дітей, молоді, їх батьків. Батьки несуть відповідальність за здоров’я та долю своїх дітей. Повинні знати де і з ким діти проводять вільний час,своєю поведінкою навчати дітей тому,що вживання речовин,діючих на психіку,недопустимо для розумної людини(це стосується також паління і вживання алкогольних напоїв). Саме батьки повинні знати, не упустити перші симптоми вживання наркотичних речовин: з дому зникають гроші і речі, в речах дітей знайшли шприці, таблетки, »травку», на шкірі сліди ін’єкцій, змінилась поведінка: балакучий, збуджений, розширені або звужені зіниці. Щоб захистити дітей від наркоманії батьки повинні постійно проявляти увагу, любов і довіру до дитини, щоб підліток був зайнятий ділами, мав улюблену справу. Але все ж, якщо ви дізналися, що дитина вживає наркотичні речовини, потрібно звернутися до фахівців в наркологічне диспансерне відділення. Разом з вами вони допоможуть і зроблять все, щоб біда не зайшла далеко.

Г.М.Мучник Зав. кабінетом «Клініка дружня до молоді»

К.О.Легеньковський Зав. наркологічним відділенням.

 Комментарии (1)

 

  1. Александр Мельников пишет:

    Уважаемый зав. кабинетом Г.М. Мучник. Напишите, на основании каких международных рандомизированных исследованиях жители Луганска, Днепрпетровска ,Крыма и Донецка признаны наиболее привержеными наркомании.Сейчас вся медицина стоит на принципах “доказательной медицины”.Все громогласные заявления дложны подтвержаться конкретными данными и названиями международных исследоварий.Я уверен , что в Вашем случае таких исследований не проводилось.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: