Прокуратура повідомляє. Щоб не стати жертвами шахраїв

26 июня 2015 | КРИМІНАЛ | Нет комментариев | №25(1004)

Як повідомили в Охтирській міжрайонній прокуратурі, один з найпоширеніших видів злочинів за минулий період 2015 року є шахрайство. Зокрема, це виманювання персональних банківських даних, підробка документів, зняття порчі та обмін валют.

Розповідає прокурор Охтирської міжрайонної прокуратури Григорій Кириченко:

Кириченко- Ці злочини складно розкривати, адже ними займаються люди не з низькими інтелектуальними даними. Вони вигадують різні фінансові схеми, входять у довіру до громадян і отримують від них гроші незаконним шляхом. Також затягує час розслідувань те, що злочинці не обмежуються певним регіоном, а діють по всій країні, –

З початку року до міліції звернулося 6 громадян, які постраждали від шахраїв та за результатами чого були відкриті кримінальні провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 КК України.

Зловмисники телефонують до людей і представляються працівниками банку. Просять повідомити реквізити своїх карткових рахунків, а потім знімають з них заощадження.

Також вони виманюють дані у людей, які продають щось через інтернет, під виглядом покупців. Бувають ще й такі випадки: людині надходить смс-повідомлення, що вона виграла автомобіль, і потрібно сплатити лише два відсотки вартості. У стані ейфорії жертви шахраїв переказують їм кошти».

В  першу  чергу  телефонуйте  на  номер клієнтської підтримки «ПриватБанку» 3700, де можна отримати будь-яку консультацію.

Основні правила, як не стати жертвою карткових злочинів:

1. Банк ніколи не буде телефонувати клієнту для уточнення будь-яких даних! Якщо до Вас таки зателефонували та пропонують підвищення кредитного ліміту, терміново заблокувати картку або підключити якусь послугу, краще покладіть слухавку та зверніться у найближче відділення банку або самі зателефонуйте у банк за перевіреним номером.

2. Будьте уважні при знятті готівки з картки у банкоматі. Перевірте, чи немає будь-яких підозрілих пристроїв, накладок на клавіатуру. При введені пін-коду картки прикривайте іншою рукою клавіатуру.

3. При розрахунку карткою за товари чи послуги в торгово-сервісній мережі стежте за діями продавця, щоб уникнути записування або запам’ятовування номеру карти та CVV-коду, який написаний на зворотньому боці. Обов’язково підтверджуйте свою покупку пін-кодом або підписом на чеку POS-терміналу банку.

4. Для отримання коштів на картку необхідно надати партнеру лише її номер. Не потрібно жодних підтверджень про платіжність картки в терміналі чи банкоматі. Не повідомляйте нікому одноразові паролі, які приходять Вам на мобільний телефон. В жодному разі не розголошуйте термін дії картки (4 цифри біля номеру картки наприклад 09/17), CVV-код (3 цифри на звороті картки зазвичай нанесені на полі для підпису) і пін-код, який не варто записувати на картці, або зберігати записаним в гаманці біля картки. Також не встановлюйте пін-код роком або датою вашого народження, або банальні чотири одиниці, нулі, 1234 і т.д.

5. Користуйтесь інтернет-банком тільки на офіційних сайтах. Не переходьте на сайт із повідомлень у електронній пошті, а особливо, коли вас просять змінити пароль входу. Нікому не розголошуйте паролі.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: