В квітнику як в раю

26 июня 2015 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №25(1004)

Раїса СмагінаСьогодні ми завітали в гості до жінки з великим життєвим досвідом, гарної господині та берегині роду Раїси Іванівни Смагіної. Ще будучи маленькою дівчинкою вона відчула на собі жахіття війни. Подорослішавши, вийшла заміж та разом з чоловіком виховала трьох чудових доньок. Зараз Раїса Іванівна на заслуженому відпочинку, оскільки є ветераном праці з 39-річним трудовим стажем. Вийшовши на пенсію, вона присвячує свій вільний час городництву та квітникарству. Тому не дивно, що завітавши на подвір’я до Раїси Смагіної, ніби потрапляєш в квітковий рай. Навесні тут милують око різнобарвні тюльпани, нарциси та крокуси. На початку літа повітря наповнює п’янкий аромат троянд, жасмину та півоній. Особливо вражають буйним цвітінням та різноманітністю кольорів півонії.

Деякими секретами їх вирощування Раїса Іванівна з нами поділилася: «Прикро, що час цвітіння у них обмежений – три-п’ять тижнів захоплюючого видовища, і гасне їх яскрава індивідуальність, кущі відступають у тінь, стаючи фоном для нових солістів квітника. Проте термін цвітіння півоній можна значно продовжити, застосувавши зовсім нескладний прийом. Достатньо на частині пагонів вищіпнути центральні бутони. У цьому випадку дві бічні квітки розквітнуть на 5-7 днів пізніше. Більш радикальний метод – видалення молодих відростаючих пагонів.

Якщо Ви не бажаєте чекати три роки після посадки півоній на їх цвітіння, то під час висадки покладіть на коріння 2 буханця розмоклого в воді чорного хліба і тоді півонія розквітне наступного сезону.

Також необхідно хоча б раз у рік, навесні чи восени, підживлювати квіти. Для цього я використовую перепрілий курячий послід. Порцію природного добрива ретельно розмішую у відрі води з розрахунку 1 до 10-15.  Обкопую кущ по колу та заливаю розведений послід в канавку, закопую саджанець та добре поливаю. Після цього півонії віддячать Вам великою кількістю оксамитових бутонів».

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: