Охтирська ОДПІ

30 июня 2015 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

Сумські митники ДФС затримали контрабандиста з бензином

Фахівці Сумської митниці ДФС спільно з працівниками податкової міліції вилучили у жителя с. Грабовське Краснопільського району 300 літрів бензину. Чоловік тільки-но ввіз до України з Російської Федерації 36 каністр бензину. Вантаж знаходився в автомобілі «Фольцваген Т-4».

Товар, яким чоловік хотів продавати в Україні, вилучений. Орієнтовна його вартість близько 6 тис. грн.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за статтею 484 Митного кодексу України «Зберігання, перевезення чи придбання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю». На порушника чекає також штраф у розмірі 100 % від вартості товару. 

Новий порядок нарахування та сплати єдиного соціального внеску

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Даний документ визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України від 8.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами фіскальної служби.

Так, пунктом 5 розділу IV нової Інструкції передбачено, що фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, більше не зобов’язані щоквартально сплачувати авансові внески з ЄСВ. Тепер вони сплачуватимуть ЄСВ на підставі річної декларації – перші до 10 лютого, а другі – до 1 травня року, наступного за звітним.

Відповідно до ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 до платників, визначених п. п. 1-4 п. 1 р. II Інструкції, фіскальні органи застосовують штрафні санкції. Відтак в Інструкції уточнено порядок застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату (несплату, неперерахування), донарахування єдиного внеску за періоди до 1 січня 2015 року. Окрім того, додано  нові норми щодо списання боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску у випадку ліквідації юридичної особи – платника єдиного внеску; смерті фізичної особи, оголошення її померлою, визнання її в судовому порядку безвісно відсутньою або недієздатною.

Окрім того, Інструкція  вимагає додаткового документа для звільнення платників єдиного внеску, які перебувають на обліку у фіскальних органах, розташованих у населених пунктах, де проводиться АТО (визначених переліком Кабінетом Міністрів України), від виконання обов’язків (зокрема, щодо нарахування, сплати ЄСВ, подання звітності), а також від застосування штрафних санкцій за невиконання обов’язків платників ЄСВ. Такі звільнення застосовуватимуться за період з 14.04.2014 р. і до закінчення АТО на підставі заяви, поданої в довільній формі не пізніше 30 календарних днів із дня закінчення АТО, та сертифіката торгово-промислової палати.

Нова Інструкція набрала чинності з дня її опублікування – 29 травня 2015 року.

Підприємцю не вдалося приховати від митників більше 7 тисяч пар взуття

Фахівці Сумської митниці ДФС спільно з працівниками податкової міліції виявили прихований від митного контролю вантаж взуття.

На митному посту «Бачівськ» в зону контролю заїхав вантажний автомобіль марки «МАН»,який прямував до Російської Федерації з вантажем взуття,  У товарно-супровідних документах було вказано 10,7 тисяч пар черевик.

Під час проведення митного контролю було встановлено, що  заявлений вантаж указаний в документах не співпадає з наявним. У автівці були в наявності понад 18 тисяч пар. Прихована різниця – більше 7 тисяч пар.

Вартість товару буде встановлена додатково після остаточного перерахунку та оцінки.

Сумські митники склали протокол про порушення митних правих за статтею 483 Митного кодексу України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю», шляхом поданням митному органу документів, що містять неправдиві дані.  

На порушника буде накладено штраф в розмірі 100 % вартості товару, а також конфіскація товару.

ДФС запроваджує новий електронний сервіс для платників податків

Державна фіскальна служба України запроваджує новий електронний сервіс – обмін розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді між контрагентами.

Розроблений сервіс стане допомогою платникам податків при складанні розрахунку коригування до податкової накладної, виданої отримувачу товарів (послуг).

  Щоб скористатися новим сервісом, електронні документи для здійснення обміну та засоби надсилання документів повинні відповідати таким вимогам:

1. Формат документу повинен відповідати Формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання (наказ Міндоходів від 29.11.2013 №729);

2. Формат транспортного повідомлення – відповідати вимогам уніфікованого формату транспортного повідомлення при інформаційній взаємодії платників податків і ДФС;

3. Електронний документ надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку SOAP;

4. Для криптографічних перетворень використовуються сертифіковані засоби ЕЦП, що відповідають законодавству України. Такі засоби наразі використовуються для підписання і шифрування електронних документів, що подаються до ДФС.

З інструкцією з використання програмного забезпечення можна ознайомитися на веб-порталі ДФС.

Із 1 липня не діятиме мораторій на штрафні санкції стосовно застосування РРО

Охтирська ОДПІ нагадує платникам, що тільки до 1 липня 2015 року діє мораторій на застосування штрафних санкцій щодо окремих суб’єктів господарювання.

Зокрема, суб’єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону при:

- наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку;

- виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо ці операції виконуються в касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України, та операцій комерційних агентів банків із приймання готівки для подальшого її переказу;

- продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

Отже, із 1 липня 2015 року до вказаних суб’єктів господарювання за порушення норм використання РРО та РК застосовуватимуться штрафні санкції. Їх розмір залежить від видів порушень і становить від 1 до 5100 грн., 100%  або 500% вартості  проданих  із порушеннями товарів (послуг), 200% вартості необлікованих товарів.

Запитання-відповіді щодо оновленої форми звітності з ЄСВ

У звітному місяці не застосувався понижувальний коефіцієнт. Чи потрібно в заголовній частині таблиці 1 Звіту з ЄСВ заповнювати реквізити 19 та 20?

Відповідно до п. 6 р.2 Порядку № 435 реквізити 19 та 20 заголовної частини таблиці Звіту з ЄСВ роботодавці заповнюють лише у разі застосування понижувального коефіцієнта щодо ЄСВ.

Працівники підприємства за основним місцем роботи працюють на умовах неповного робочого дня, але заробітна плата більше за розмір мін зарплати. Чи потрібно в реквізиті 24 таблиці 6 Звіту з ЄСВ ставити «1»?

У випадку, коли співробітник працює на умовах неповного робочого часу, у реквізиті 24 «ознака неповного робочого часу» слід поставити цифру «1» для підтвердження цього факту. При цьому неважливо, яку саме суму заробітної плати нарахували працівнику за місяць – більшу чи меншу за мінімальний розмір мін заплати.

Як заповнити таблицю 6 Звіту з ЄСВ, а саме – реквізити 19 і 24 стосовно сумісників та осіб, які працюють за основним місцем роботи, якщо їхня зарплата перевищує розмір мінімальної

Якщо заробітна плата працівників перевищує розмір мінімальної, то реквізит 19 «Сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за місяць» таблиці 6 Звіту з ЄСВ не заповнюється.

Щодо реквізиту 24 «Ознака неповного робочого часу», цифру «1» в ньому слід проставляти, лише коли працівник трудиться на умовах неповної зайнятості. Якщо є працівник працює на умовах повної зайнятості, то в реквізиті 24 записують цифру «0». При цьому в обох випадках неважливо – сумісник це чи працівник, який працює за основним місяцем роботи.

Як заповнювати реквізити 22?

Реквізит 22 «Ознака наявності трудової книжки» заповнюється слідуючим образом: указують цифру «1», якщо мовиться про співробітників, які працюють за основним місцем роботи, а цифру «1» – коли йдеться про сумісників.

На підприємстві працює за основним місяцем роботи на умовах неповної зайнятості пенсіонер. Чи потрібно нараховувати щодо нього ЄСВ за правилом мінзарплати, якщо фактичний розмір заплати пенсіонера менше за мінімальну?

Закон України «Про збір та облік ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» не містить винятків щодо застосування цієї норми для згаданої категорії осіб . Тому пенсіонеру, який працює за основним місцем роботи в умовах неповної зайнятості й отримує зарплату в сумі, меншій ніж мінімальної, єдиний внесок потрібно до нараховувати за мінзарплатним правилом. Отже, заповнюючи таблицю 6 Звіту з ЄСВ, окрім інших обов’язкових реквізитів, слід заповнити реквізит 19 «Сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за місяць»

Як заповнити таблицю 5 Звіту з ЄСВ якщо підприємство уклало зі штатним працівником два цивільно-правових договори про виконання робіт в межах одного місяця але на різни терміни?

Підприємству, що протягом звітного місяця уклало зі своїм працівником два цивільно-правові договори про виконання робіт, у таблиці 5 Звіту з ЄСВ у звітності за місяць потрібно за кожним із таких договорів заповнювати окремий рядок. Водночас у кожному з них зазначити таку інформацію:

- У реквізиті 6 проставить цифру «1», якщо фізособа – громадянин України, «0»- якщо ні;

- У реквізиті 7 – цифру «3», яка означає, що йдеться про особу, яка виконує роботи за договорами цивільно-правового характеру;

- У реквізиті 8 – цифру «1», яка свідчитиме про те, що цивільно-правовий договір укладено з працівником;

- У реквізиті 9 – реєстраційний номер облікової картки платника податків, що належить фізособи;

- У реквізиті 10 – ПІБ фізособи;

- У реквізиті 11 – дату початку та закінчення ці вільно-правових відносин за відповідним договором.

Як заповнити таблицю 5 Звіту з ЄСВ, якщо працівник протягом одного місяця влаштувався на роботу й у тому є місяці був звільнений?

Якщо застрахована особа протягом одного й того самого звітного періоду (місця) прийнята на роботу й звільнена, то в таблиці 5 відображають один рядок, де, у т.ч. будуть заповнені:

- У реквізиті 7 – категорія особи «1» (якщо йдеться про основного найманого працівника з трудовою книжкою» або 2 (якщо про сумісника);

- У реквізиті 11 – дата початку трудових відносин (прийняття на роботу) та закінчення трудових відносин (звільнення з роботи);

- У реквізиті 13 – підстава для припинення трудових відносин згідно з довідником (відповідає статтям КЗпП).

Як правильно заповнити таблицю 5 звіту з ЄСВ, якщо працівниця звільнилась за власним бажанням без виходу на роботу в день досягнення дитини 3-річного віку?

Якщо працівник звільняється під час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то відбувається припинення трудових відносин. Якщо підстава закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – припинення трудових відносин, то в таблиці 5 додатка 4 відомості про працівницю відображаються в одному рядку, у якому, зокрема, потрібно вказати в реквізиті 11 дату звільнення , а в реквізиті 13 зазначити підставу звільнення – статтю КЗпП, яку обирають автоматично з довідника, розробленого відповідно до КзпП. У разі звільнення працівниці за власним бажанням без поважних причин згідно зі статтею 38 КзпП із довідника оберіть текст «ст..38 КЗпПУ (неповажн. прич..», а в разі звільнення працівника за власним бажанням із поважних причин – «с. 38КЗпПУ (поважн. прич.)».

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: