Всесвітній час збільшився на секунду

1 июля 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №26(1005)

Цієї ночі, з 30 червня на 1 липня, всі світові служби часу зупинили стрілки своїх еталонів на мить, цим самим додавши до всесвітнього часу одну секунду.

Таке стається раз на кілька років і пов`язане з тим, що наша планета сповільнює швидкість обертання навколо своєї осі. А щоб не було розбіжностей між атомним та астрономічним часом ,цю різницю компенсують, додаючи одну секунду. Загалом, є дані, що Земля сповільнює обертання на годину протягом шести тисяч років.

Атомний час – еталон, яким керуються і координуються всі держави світу. Йдеться про надточний хронометр, що вимірює наносекунди через квантові ефекти в атомах цезію, водню та рубідію. Спеціальна апаратура захищає прилад від дії магнітних полів. Тут секунда визначається з точністю до десяти знаків після цілого числа.

Еталон часу 60 країн світу, зокрема й України, регулярно звіряються у Міжнародному бюро мір і ваги у Парижі. Таким чином формується міжнародний еталон.

Астрономічний час в основі має три фактори: швидкість обертання Землі навколо своєї осі, швидкість обертання навколо Сонця та процесію полюсів – тобто переміщення осі в районі полюсів. Власне,Земля обертається нерівномірно, через що доба може бути довшою чи коротшою на кілька мілісекунд, і виникає дисонанс між атомним годинником і реальним часом обертання нашої планети. А між ними має бути чіткий взаємозв`язок, адже, наприклад, схід і захід Сонця має наставати однаково сьогодні , завтра, через рік, через сто, тисячу років. Ось чому потрібно синхронізувати ці часи.

Востаннє це було зроблено в ніч на 1 липня 2012 року. А всього з 1972 року, коли запроваджено секунду координації, було додано 24 секунди.

Для звичайних людей ця секунда жодного значення не має.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: