На Охтирщині буде 5 громад?

2 июля 2015 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №26(1005)

У  селах району дійсно киплять пристрасті: хто з ким буде об`єднуватися  в одну громаду, хто більше зароблятиме коштів у бюджет і хто ними розпоряджатиметься, хто ким керуватиме і що буде з тими, кому доведеться залишити насиджені крісла. Не менше турбують  і сер`йозні проблеми щодо забезпечення життєдіяльності населених пунктів – чи буде школа, куди їздити на лікування, хто такий староста і що він зможе зробити для села…

На  сходці  Височанської  громадиІ   багато  хто  сподівається,  що  адміністративно- територіальну  реформу  в  черговий  раз «заговорять» і нічого мінятися не буде. Але очевидно, що зміни грядуть. Про це засвідчує  нове рішення обласної ради. В процесі об` єднання громад  передбачено два етапи.

Перший – затвердження перспективного плану, який депутати обласної ради з першого разу не затвердили, бо у громад на рахунок того, з ким їм об`єднуватися, є своя думка  і  вони  не  погоджувалися  на  запропонований  чиновниками поділ Охтирського району на три громади: Охтирську, Чупахівську  і Груньську. Але якщо вони хочуть, щоб з 1 січня 2016 року вступити в цей процес і отримати преференції у вигляді прямих міжбюджетних  стосунків з державним  бюджетом, можливість  управління  земельними ресурсами за межами населених пунктів, плюс ряд податків, то сесія обласної ради повинна до 15 липня прийняти перспективний план. Саме з цього часу починається верстка бюджету на наступний рік. І бюджет буде прийматися один, але з різними підходами: для об`єднаних громад – по нових правилах, для решти – за старими.

Тому довго не зволікали  і 25 червня знову обласні депутати повернулися до розгляду узгодженого перспективного  плану. З  урахуванням  пропозицій,  по Охтирському району у перспективному плані з`явилося  вже  не  три,  а  п`ять громад. ( Див. фото). До першої увійшли Карпилівка, Комиші і Мала Павлівка. Поки що  на  роль центру  претендує  як Мала Павлівка, так і Комиші. До другої громади  входять Гнилиця, Рибальське, В`язове, Куземин з центром у Груні. Третю громаду утворять Довжик, Грінченкове, Олешня, Лантратівка  з центром у Чупахівці.  Четверта громада складеться з населених пунктів  Бакирівка, Пологи, Високе, Сонячне, Бугрувате, Хухра,  Лутище, Кардашівка, Чернеччина. Тут поки що теж не зрозуміло, де знаходитиметься центр громади.   П`ята громада складається з міста Охтирки, до якої має намір приєднатися Староіванівська громада.

На жаль, далеко не  в  кожному  селі щось  знають  про реформу. На Високому,  наприклад, проведення  сходки ініціювали  активні мешканці,  які  змусили  сільського  голову Олексія Іваха дати добро на збори громади. Проте розносити запрошення і говорити людям про необхідність разом  приймати  відповідальні  рішення довелося  їм  самим. Незацікавленість  сільського  очільника  в будь-яких  реформах очевидна для всіх, адже навіть сесії тут не збираються своєчасно. З повагою вислухали височани голову Бугуватської сільради Юлію Таран, депутата обласної ради Лілію Неофітну. Проте  височани вирішили: навіщо їм до когось приєднуватись, коли вони самі можуть стати центром громади і нехай хто хоче, приєднується до них. 

Сумщина прийняла  перспективний план – це  і є побудова ефективних, спроможних  громад, які отримають статус, повноваження і ресурси. А громади повинні лише сформувати своє бачення розвитку, але реальне, не побачене через рожеві окуляри  зашкарублого в популізмі та бюрократизмі чиновника. Далі шлях такий: обласна рада направляє своє рішення в Кабмін, потім його розглядатиме Верховна Рада і цілком можливо, що все так і залишиться в силі. Далі побачимо.

Л. Меркульцева.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: