Скаржились? Отримайте відповідь і будьте задоволені

2 июля 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №26(1005)

Літо – пора великого молока. Та тільки рідко де на луках можна побачити стадо корів. Зникають годувальниці, як колись мамонти. Бо горе- реформатори, які з усіх трибун кричать про любов до країни, довели її до того, що корів нині маємо менше, ніж після другої світової війни. Тоді їх вороги відбирали. А нині створені такі умови, що корова не потрібна на селянському обійсті, від неї одні збитки та головні проблеми. Одна лиш статистика неупереджено свідчить: поголів`я великої рогатої худоби неухильно зменшується.

Складається враження, що цим зацікавлені наші політики і можновладці, які насправді повинні дбати про зміцнення могутності держави, бо тваринництво – шлях до цього. Про приклади далеко ходити не треба. Скасовано або загальмовано всі державні програми стимулювання нарощування поголів`я корів. А навіщо, коли сильні світу цього навчились доїти не корів, а пальми й інші замінники, якими можна фальсифікувати молочну продукцію. Тому Верховна Рада так і не ухвалила закону про підвищення частки молока в молочній продукції. Тому і виходить, що молока надоюється по країні небагато, а продукції з нього виробляють неміряно. Контролючі органи бізнес не перевіряють через мораторій, що тільки на руку фальсифікаторам. А нас годують ерзац-продуктами.

Ми вже бачимо, чому переробникам вигідно тримати виробників молока у чорному тілі. Тому що молоко необхідне їм тільки для забарвлення.

І вони не потребують його навіть у тій кількості, яка виробляється зараз, диктуючи свою ціну. Зараз вона становить у Охтирському районі 2,70 за літр. Порівняйте: півлітрова пляшка води в магазині коштує не менше ніж 5 грн. Це означає, що молоко для споживача стало недоступним делікатесом, а для виробників – збитковою справою.

На звернення селян з села Оленинського до райдержадміністрації та райради, які в свою чергу звернулися до Прем`єр-міністра, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства юстиції України відповіді надійшли. Що пише, наприклад, заступник директора Департаменту тваринництва Мінагрополітики В.А. Пищолка:

«Втручання держави у регулювання закупівельної ціни на молоко суперечить принципам функціонування ринкової економіки а також прагненням України до євроінтеграції.

З метою стимулювання розширення мережі сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Департаментом агропромислового розвитку Сумської ОДА створено робочу групу, якій сільські та селищні ради можуть надавати пропозиції щодо організації кооперативів. Це сприятиме розвитку молочної галузі області, виробництву сировини високої якості та відповідної ціни».

Далі посадовець пише про те, що на території Сумщини закупівлю молочної сировини здійснюють більш ніж 10 молокопереробних підприємств, яким Сумське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету надало рекомендації щодо утримання від дій, що можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції і мати негативний вплив на конкуренцію, щляхом встановлення закупівельних цін на молоко, виходячи із показників власної господарської діяльності. І насамкінець повідомляє, що вже розроблений проект нової редакції Закону України « Про державну підтримку сільського господарства України», передбачає підтримку малих сільськогосподарських товаровиробників.

З відповіді першого заступника міністра юстиції Наталії Севостьянової щодо вирішення питання стосовно цінової ситуації на ринку молока стало зрозуміло, що законом передбачена бюджетна дотація виробникам продукції тваринництва. Вона надається з метою підтримки рівня платоспроможного попиту українських споживачів та запобігання виникненню збитковості українських виробників такої продукції. Об`єктом дотації є молоко незбиране екстра, вищого, першого та другого ґатунків ( не піддане будь-якій обробці, переробці чи пакуванню для потреб подальшого продажу). Але жодним словом не сказано про те, коли ж ця субсидія буде і чи допоможе вона врятувати молочне поголів`я тварин у приватних селянських господарствах.

Поки що про ситуацію в селі сповіщають тільки зойки корів, яких тягнуть за мотузок на забій.

 

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Поклеп на народну владу.Ганьба.Яценюк то рiдний батько.Аваков- мати.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: