Баталії навколо будівництва ТК «Дачний»

3 июля 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №26(1005)

Досить часто люди не знаходять спільної мови між собою. Але коли зіштовхуються інтереси бізнесу та приватної власності, емоції аж зашкалюють.

Сама така конфліктна ситуація склалася між директором ТОВ «Тетіс-Плюс» Олександром Сопітько, який здійснює капітальне будівництво торгового комплексу «Дачний» за адресою вул. Червоноармійська, 89-б та жителями приватних будинків, що мешкають поряд. Останні вважають, що дане будівництво є незаконним і доставляє їм багато незручностей, адже ведеться з порушенням санітарних та протипожежних будівельних норм. Бетонозмішувачі, крани та вантажні автомобілі, які постійно підвозять будівельні матеріали постійно загороджують проїзну частину, що унеможливлює вільний прохід та проїзд по вулиці. З тильної сторони будівлі викопано три вигрібні ями, які не підключені до центральної каналізаційної мережі та не обладнані люками для викачування нечистот. Жителі стурбовані таким облаштуванням вигрібних ям майже під самими вікнами приватних будинків. Вони переймаються, що використання вигрібних ям за призначенням позначиться на якості питної води. Та й пів вікові дерева без дозвільних документів були спиляні, що також обурило жителів. Після підведення газу до будівлі ринку пішохідний прохід так і не був відновлений, в результаті чого утворилися калюжі, які заважають проходу мешканцям вул. Червоноармійської та пр. Лугового.

Стурбовані жителі на зустрічі з депутатом  Тетяною Макаровою

Щоб хоч якось вплинути на ситуацію, що склалася, Володимир Саєнко разом з іншими «сусідами по нещастю» запросили на місце будівництва представників місцевого самоврядування, директора ТОВ «Тетіс-Плюс» та ЗМІ. На зустріч прийшли депутати міської ради: Тетяна Макарова, Володимир Троценко та Леонід Могилко. Тетяна Юфимівна продемонструвала всім присутнім рішення 17-ї сесії 5-го скликання від 11 грудня 2007 року, яким ухвалено дозвіл на розробку документації із землеустрою. Комплексним висновком Відділу архітектури та містобудування від 9 квітня 2008 року погоджено будівництво торгового комплексу по вул. Червоноармійській, 89-б. А згідно з рішенням виконкому дозвіл на будівництво об’єкта наданий 18 квітня 2008 року, тобто старт для будівництва торгового комплексу надав ще в. о. міського голови Анатолій Вавенко. Наступний продемонстрований депутатом документ – договір оренди землі від 11 травня 2012 року терміном на п’ять років, підписаний ще Олександром Цілуйком. Проте жителів дані документи не переконали в законності будівництва, оскільки, на їхню думку, дія цих дозвільних документів поширюється на будівництво двоповерхового торгового комплексу, а не даних «корівників», якими вони «милуються» з вікон своїх будівель.

На зібранні були присутні й опоненти. Зокрема, Олександр Єфименко, мешканець будинку по вул. Червоноармійській, 74, висловив підтримку діям Олександра Сопітько. Мовляв, залізні кіоски мають неестетичний вигляд та й елементарними зручностями даний ринок не облаштований. Калюжі, дерев’яні трапи між торговими точками не дають змоги вільного проїзду з дитячими візочками. На його думку, значно приємніше здійснювати покупки в критому ТЦ, аніж на ринку.

Володимир Саєнко від імені жителів вул. Червоноармійської та пров. Лугового 22 червня подав заяву до міської ради та Охтирської міжрайонної прокуратури з вимогою зупинити дане капітальне будівництво.

Ця історія отримала своє продовження 23 червня на сесії міської ради, на якій Ігор Алєксєєв пообіцяв розібратися із ситуацією, що склалася навколо будівництва ТК «Дачний» та разом з компетентними представниками державних установ 24 червня повідомити про результати на зустрічі поблизу торгового центру.

Володимир Саєнко, Павло Сабина, Ігор Алєксєєв, Лариса Кириченко та Наталія Бордулінська вивчають дозвільні документи

Дійсно, зустріч відбулася, проте з чиновників були присутні лише головний державний інспектор Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Сумській області Наталія Бордулінська та мер Ігор Алєксєєв. Зокрема, міський голова повідомив, що на сьогоднішній день існує мораторій на перевірки господарюючих суб’єктів. «Так що, можна творити беззаконня?», – запитали присутні мешканці. «Виходить, що так. Без письмового звернення ми не маємо права проводити перевірку. Я можу переговорити із Олександром Сопітьком, щоб він здійснив відсипку дороги. Проте накласти заборону на дане будівництво я не можу, та й прокуратура також», – відповів мер. На що жителі повідомили, що так це не залишать і будуть звертатися до суду, сподіваючись на справедливість Феміди у вирішенні конфлікту, який розв’язався при зіткненні інтересів бізнесу та спроби захисту прав приватної власності.

Далі буде…

О. Нікуліна

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: