Про пільги окремим категоріям громодян

6 июля 2015 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №26(1005)

Кабінетом Міністрів України 4 червня 2015 року прийнято постанову за № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї», яка набирає чинності з 1 липня 2015 року.

Цей Порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом, комунальними послугами, паливом, скрапленим газом, телефоном залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб які мають право на пільги відповідно до законів України «Про міліцію»; «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (особи, віднесені до категорії 3); «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (учасники війни, особи на які поширюється чинність зазначеного закону); «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»; «Про освіту», «Про бібліотеки і бібліотечну справу»; «Про захист рослин», «Про жертви нацистських переслідувань»; «Про охорону дитинства» (багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї), «Про соціальний захист дітей війни»; «Про культуру»; Кодексу цивільного захисту України; Основ законодавства України про охорону здоров’я.

До членів сім’ї пільговика належать дружина (чоловік), їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою та піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу пільговика включаються нараховані: пенсія, заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога (крім допомоги що виплачується одноразово), доходи від підприємницької діяльності.

Пільговики, які мають право на пільги до зазначених вище законів, подають до управління соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика відповідної форми, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Пільги надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на 1 особу за попередні 6 місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. Отримує пільговик пільги протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права.

Відповідно до Податкового кодексу України, податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Враховуючи, що розмір місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи станом на 1 січня 2015 року складає 1218,0 грн., граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга, впродовж всього 2015 року складатиме 1710 грн.

Надання пільг припиняється, якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані, або за заявою пільговика. Сума пільги, перерахованої надміру внаслідок подання недостовірних відомостей повертається ним на вимогу управління соціального захисту населення.

З питання надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходу просимо звертатися до управління соціального захисту населення за адресою м. Охтирка, вул. Леніна,1. кабінет 1, або за телефоном 4-15-38.

Начальник відділу персоніфікованого обліку УСЗН Г.М. Таран

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: