СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

8 июля 2015 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №27(1006)

Можна отримати безкоштовно вторинну правову допомогу

1 липня 2015 року розпочав свою роботу Охтирський місцевий центр з надання безоплатної вторинної допомоги, розташований за адресою: м. Охтирка, вул. Леніна, 13. Режим роботи: з понеділка по п’ятницю, з 08:00 до 17:00. Директор центру Тамара Олександрівна Козир.

КозирБезоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг: захис здійснення& представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. При цьому центр взаємодіє із судами, органами прокуратури та іншими правоохоронними органами, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.

Право на дану допомогу мають найбільш соціально-незахищені верстви населення, затримані особи, а також особи, до яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та до яких застосовано адміністративне затирмання чи арешт.


За тиждень роботи до Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги звернулося п’ять чоловік, які отримали консультаційні послуги і направлені до місць надання первинної правової допомоги – служб міської ради та райдержадміністрації.

…ОХТИРЧАНКА СТАЛА ЖЕРТВОЮ ГАДЮКИ

Гадюка вкусила жінку прямо в річці. Це трапилося на Молодіжному пляжі на Ворсклі. Жінка, плаваючи поблизу латаття, помітила на воді звивистий хвіст плазуна і , недовго думаючи, схопила його рукою. Відпочивальниця помилилась, сприйнявши гадюку за вужа. Тепер лежить в реанімації.

… А ТЕПЕР НАСТАНЕ СПРАВЖНЄ ЛІТО

До 10-15 липня синоптична ситуація на території нашої країни не зміниться. Циклон з дощами й похолоданням ,що стоїть на сході України,заблокований із заходу антициклоном, який несе суху погоду. Тож сонячні дні змінюватимуться негодою та буревіями, а стовпчики термометра стрибатимуть від 30 до 18 градусів тепла.

А от з середини липня нарешті буде справжнє літо. Його забезпечить антициклон з Балкан. Температура повітря утримуватиметься в межах 25 -35 градусів вище нуля, подекуди будуть локальні дощі, проте екстремальних погодних явищ не передбачається.

З другої половини серпня ночі ставатимуть прохолоднішими,але вдень буде від 20 25 градусів тепла на заході до 30 градусів на сході. Буревії повернуться наприкінці серпня. Загалом, кажуть синоптики, саме другий і третій місяці літа відповідатимуть канонам. Так що сонячна погода ще потішить. До речі, найхолодніше було 23 липня 1904 року, коли стовпчики термометрів опустилися до 5,8 градуса.

… ПИСАТИМЕМО ЩЕ ПРАВИЛЬНІШЕ

Уряд затвердив новий склад Української національної комісії з питань правопису, до якого увійшли провідні мовознавці з кращих вузів країни.

Вперше до цієї теми звернулися у 1999 році. Тоді Правописна комісія створила перший проект правопису, який так і не був офіційно затверджений. Вдруге склад комісії був затверджений у 2002 році, але вона так і не запрацювала. Тепер фахівці продовжать справу попередників і втілять в життя ті позиції, які відповідають духу української мови, її історичному розвитку.

У проекті було уточнено вживання літери «г» у питомих українських і запозичених загальних та власних назвах – прізвищах і географічних назвах. Також сформульоване нове правило вживання «и» на початку слова перед приголосними «н» та «р». Наприклад, якщо за чинним правописом ми пишемо слова «індик» та «інший» через літеру «і», то за новим правописом писатимемо через и – индик , инший.

… ДЕРЖІНСПЕКЦІЇ З ПИТАНЬ ПРАЦІ ДОЗВОЛИЛИ ПЕРЕВІРКИ

Розпорядження Кабміну від 15 червня дозволяє Держінспекції з питань праці проводити перевірки підприємств, установ та організацій щодо незаконного звільнення працівників і заборгованості із заробітної плати. Перевірятиметься виконання змін до Кодексу законів про працю щодо відповідальності роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення. Наприклад, за допуск до роботи працівника без оформлення трудового договору передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат – приблизно 36 500 грн. за кожного такого працівника. Підприємство має повідомити про те, що бере на роботу працівника до того, як той почне працювати.

Вимога дивна, кажуть підприємці, адже і так звітують щомісяця та щокварталу про офіційно влаштованих працівників. Підставою для перевірки можуть стати заяви громадян, народних депутатів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій у Держінспекцію з питань праці. Тобто , якщо людина поскаржиться, що її незаконно звільнили з того чи іншого підприємства, і напише відповідну заяву, то це може стати приводом для перевірки.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: