Чого чекати від 6-ї хвилі мобілізації?

9 июля 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 4 коммент. | №27(1006)

Чергова хвиля мобілізації розпочалася в Україні 19 червня і триватиме 60 днів – до 17 серпня. На шосту хвилю мобілізації покладаються завдання з підтримання ЗСУ на високому рівні боєготовності, а також забезпечення повної ротації військовослужбовців, які були призвані в минулому році в рамках третьої хвилі мобілізації. Призивають як військовозобов’язаних, так і тих, хто не має досвіду проходження військової служби.

Фото з розширеної наради

Розширена нарада з питань проведення шостої хвилі мобілізації для керівників місцевих підприємств та ЗМІ відбулася 1 липня у залі засідань виконавчого комітету Охтирської міської ради з ініціативи Охтирсько-Великописарівського об’єднаного військового комісаріату.

Із запрошених керівників з’явилися лише представники Охтирського пивоварного заводу, сирокомбінату, ТОВ Сумські м’ясні вироби та ломбарду, тобто місцеві виробники не приділили належної уваги питанню мобілізації своїх працівників.

Заступник військового комісара Сергій Фурса ознайомив всіх присутніх з Наказом військового комісара Охтирсько-Великописарівського ОМВК Віталія Капітона № 53 від 30 червня 2015 року «Про призов військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації, в особливий період». Зокрема у наказі йдеться про те, що «Призову на військову службу під час мобілізації підлягають військовозобов’язані громадяни України віком від 20 до 60 років, які не мають права звільнення від призову на військову службу у випадках, передбачених статтею 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Усі громадяни, які перебувають на військовому обліку в Охтирсько-Великописарівському ОМВК та підлягають призову на військову службу під час мобілізації, в особливий період, зобов’язані прибути за викликом до військового комісаріату у час і терміни, що визначені в повістках… за адресою: м. Охтирка, вул. Гафановича, 12.

Військовозобов’язані, які не отримали повісток щодо їх виклику до військового комісаріату, зобов’язані прибути до Охтирсько-Великописарівському ОМВК та мати при собі військовий квиток, обліково-послужну картку, мобілізаційне розпорядження та документи, які посвідчують особу.

Військовозобов’язані, які перебувають на військовому обліку в інших районних (міських) військових комісаріатах та тимчасово пребувають на території району (міста) у зв’язку з роботою та іншими обставинами, зобов’язані прибути до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку.

Зміна місця проживання військовозобов’язаних без дозволу комісара забороняється.

Органам державної влади, виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад, підприємствам, установам, організаціям, навчальним закладам усіх форм власності, незалежно від їх підпорядкування, житлово-експлуатаційним організаціям та домовласникам організувати і забезпечити в установленому порядку: відклик військовозобов’язаних з відряджень для забезпечення їх своєчасного прибуття за викликом до військового комісаріату; вручення заброньованим військовозобов’язаним посвідчень про відстрочку від призову та інформування комісаріату про це; своєчасне оповіщення і прибуття мобілізованих до комісаріату для їх перевезення та прибуття на збірні пункти та у військові частини; контроль за виконанням правил військового обліку військовозобов’язаними та проходженням ними медичного огляду; роботу системи оповіщення, збору та поставки мобілізаційних ресурсів; охорону громадського порядку під час проведення оповіщення, збору і поставки мобілізаційних ресурсів до збірних пунктів та військових частин; дотримання законодавства з питань соціального та правового захисту військовослужбовців і членів їх сімей щодо осіб, які призиваються на військову службу під час мобілізації, в особливий період; розшук громадян, які ухиляються від виконання військовою обов’язку; постійне інформування населення про хід призову громадян на військову службу під час мобілізації, в особливий період; залучення громадських та волонтерських організацій щодо надання допомоги у проведенні призову громадян на військову службу під час мобілізації.

Громадяни, які ухиляються від призову на військову службу…, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Керівники підприємств, установ та організацій незалежно від підпорядкування та форм власності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку несуть відповідальність згідно із законодавством».

Сергій Фурса повідомив, що 6 хвиля мобілізації проходитиме в 3 етапи: 19.06-08.07 – 20 днів триватиме оповіщення і медогляд мобілізованих; 09.07–17.07 – 10 днів відбуватиметься доставка до навчальних закладів і навчальних полігонів (55-60 діб триватиме військова підготовка і отримання військових спеціальностей); 19.07–17.08 – продовження поставки мобілізаційних ресурсів. Потрібні артилеристи, зенітники, інженери, механіки-водії, фахівці ремонтних спеціальностей.

Протягом 5 хвилі мобілізації Охтирський-Великописарівський ОМВК виконав завдання в середньому на 55 %: по м. Охтирка – на 52,5 %; по Охтирському району – 55,26 %, по Великописарівському району – на 46,15 %. Левову частку офіцерів запасу місто взяло на себе – і виконало план на 86 %.

Повістка вручається насамперед для уточнення військово-облікових даних, перевірки наявності у громадянина права на відстрочку, можливості його використання в армії у відповідності з його військовою або цивільною спеціальністю.

Перший етап шостої хвилі уже показав незадовільний результат, оскільки із 96 повісток , які розносили працівники військкомату, жодна не була вручена, так як громадяни просто не відчиняли двері своїх домівок.

Цього разу байки про виїзд чоловіка на заробітки за кордон не проходять, оскільки комісаріат тісно співпрацює з Міграційною службою. І якщо з’ясується, що це не відповідає дійсності, матеріали про особу, що ухиляється від мобілізації, будуть передані до органів МВС.

Зараз великі сподівання покладають на керівників підприємств. Тому Сергій Вікторович звернувся до них з проханням відповідально, як того вимагає законодавство України, взаємодіяти з військовим комісаріатом, адже саме ставлення керівників до процесу мобілізації формує відповідні настрої у працівників підпорядкованих підприємств та організацій. А також всебічно сприяти військовозобов’язаним працівникам у виконанні ними військового обов’язку, своєчасно їх оповіщувати за вказівкою військового комісара та забезпечувать прибуття до комісаріату.

Також є проблеми з постановкою на облік військовозобов’язаних переселенців зі Сходу країни, оскільки реєструються в управлінні соціального захисту Охтирської міської ради лише пенсіонери та жінки з дітьми для отримання соціальних виплат, а чоловіки, за їх словами, залишаються в зоні АТО оберігати приватну власність.

Побажань та претензій в керівників місцевих підприємств до Сергія Фурси не було. Прийнято рішення за тиждень організувати подібну зустріч і допрацювати питання мобілізації з іншими керівниками підприємств, які не з’явилися на розширену нараду з питань проведення шостої хвилі мобілізації.

Міський голова Ігор Алєксєєв відмітив, що необхідно більш широко інформувати населення про ті пільги, які надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей. «Надмірна скромність – вона не завжди прикрашає», – сказав мер.

Нагадаємо, 12 червня 2015 Президент України Петро Порошенко підписав указ про часткову демобілізацію, згідно з яким демобілізація пройде в липні – вересні 2015 року. А от чи буде сьома хвиля мобілізації, покаже подальший розвиток ситуації на Донбасі.

До речі: У зв’язку з низькими показниками виконання планів з мобілізації та призиву 2 липня на колегії обласної адміністрації були надані рекомендації обласному військовому комісару Віталію Бондаренко звернутися до Генерального штабу з проханням їх зниження.

Призив по 5 хвилі мобілізації в області виконаний на 45 %, до призовних пунктів було доставлено 449 чол., що складає 64 % від планового завдання. Зокрема, провалили мобілізацію Середино-Будський район (17 %), за що й поплатився кріслом голова місцевої райдержадміністрації; Конотоп (18 %); Буринський район (22 %); Путивльський район (25 %); Сумський (32 %); м. Суми та Глухів (33 %). 100 %-вий результат продемонстрував Лебединський район, 98 % – Краснопільський район, 96 % – Липоводолинський район та 78 % – Кролевецький район. Є і райони, які перевиконали план – Роменський район – 112 %, Тростянецький – 105 %.

 

 Комментарии (4)

 

 1. Максим пишет:

  Гідна відповідь

 2. ммм пишет:

  читай ст.119 КЗпПУ

 3. Володимир пишет:

  Доброго дня. Допоможіть з таким питанням -мобилизовані 31.07.14-2.08.14 коли нас повинні демобілізувати? В/ч Охтирки 0563 подала на звільненння серпень- жовтень.Чи правомірні їх дії?Так як на сайті Міністерста оборони є інформація .що про продовження термінів демобілізації військовослужбовців, призваних під час третьої черги мобілізації у 2014 році, є фейком-http://www.mil.gov.ua/news/2015/07/13/informacziya-pro-prodovzhennya-terminiv-demobilizaczii-vijskovosluzhbovcziv-prizvanih-pid-chas-tretoi-chergi-mobilizaczii-u-2014-roczi-e-fejkom–/ Просимо вас надати розяснення ,щодо строків демобілізації та чим керується в/ч ,складаючи списки зі строками демобілізації? дякуємо

 4. Пионер пишет:

  Гарне рiшення проблеми безробiття.Всiх пасiонарних та безробiтних в окопи.А звiдти в могили.7ма,8-ма,10-та мобiлiзацiя.Всiх на гарматне м’ясо.А постанова питання про “тобто місцеві виробники не приділили належної уваги питанню мобілізації своїх працівників” це взагалi маячня якась.Не держава давай берцi захиснику а люди добрi давайте купуйте знову i знову i без кiнця.Не влада а наволочi якiсь кривавi

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: