Щоб пустощі не закінчилися бідою

9 июля 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №27(1006)

Літо в розпалі і матусі з дітлахами прямують на дитячі майданчики аби весело провести час, зайнявши чимось цікавим своїх малюків. Покопирсатися в піску, спуститися із гірки з вітерцем, покататися на гойдалці – малеча просто в захваті від цих, на погляд дорослих, простих забав. Турботливі батьки часто звертаються до редакції з питанням про облаштування дитячих майданчиків. Чому в нашому місті так мало місць для дитячого відпочинку? Хто відповідає за їх стан?, – цікавляться охтирчани.

В Охтирці є показовий дитячий майданчик, відкриття якого відбулося ще 29 липня 2011 року. Він знаходиться за адресою вул. 20 Партз’їзду

В Охтирці є показовий дитячий майданчик, відкриття якого відбулося ще 29 липня 2011 року. Він знаходиться за адресою вул. 20 Партз’їзду, 2 поблизу пам’ятного знаку 664-му ракетному полку. Мешканці довколишніх багатоповерхових будинків належним чином наглядають за майданчиком, який вражає чистотою та охайно пофарбованим парканчиком та ігровим обладнанням. Зелені насадження оточують улюблене місце відпочинку малечі: липи, каштани, берізки створюють такий бажаний влітку затінок та збагачують повітря не лише озоном, а й пахощами своїх квітів у період цвітіння. Футбольне поле, що знаходиться поряд, також доглянуте і дітвора з величезною радістю ганяє по ньому м’яча у вільний час.

Аварійний майданчик «Кулиничі»: небезпечний люк, смітник та згарище, відсутність огорожі та зламані гойдалки є його візитівкоюЗовсім інші емоції виникають після відвідування майданчика «Кулиничі», розташованого по вул. Шевченко,2а. На балансі в управлінні житлово-комунального господарства Охтирської міської ради даний майданчик не знаходиться. За декілька років люди встигли змінити місце дитячого відпочинку до невпізнання: від паркану нічого не залишилося, лавки також комусь «заважали» – і їх познімали, зламані східці на дитячому комплексі не відповідають ніяким правилам безпеки облаштування місць дитячого відпочинку. Люк, розташований поруч з майданчиком, хитається і якщо дитина, не дай Боже, стане на нього,то неодмінно провалиться до комунікаційного колодязю. Смітнику та згарищу, який влаштували мешканці сусідніх будинків, теж не місце поряд з майданчиком. Пісок брудний і бавитися в ньому небезпечно для здоров’я малечі. Це не місцева влада все потрощила і перетворила його на смітник, а підлітки та дорослі напідпитку, які не знайшли кращого заняття у вільний час, як займатися вандалізмом, руйнуючи улюблене місце дитячого відпочинку. Сором та й годі!

Дітлахи  та матусі с. Велике озеро на місці майбутнього майданчика

А от маленькі мешканці с. Велике Озеро, що розташоване неподалік від Охтирки, не можуть дочекатися облаштування хоч якого-небудь майданчика. Напередодні виборів кандидати в депутати та мери міста в один голос запевняли місцевих жителів, що місце дитячого відпочинку обов’язково з’явиться в селі найближчим часом. Проте після завершення виборчої кампанії ніяких змін на краще не відбулося.

В с. Велике Озеро головою комітету «Великоозерний» Вірою Кривецькою та деякими місцевими жителями було прийнято рішення про будівництво дитячого майданчика за територією клубу та медпункту. Згадане місце задовольнило не всіх селян, оскільки територія там волога, водяться вужі та гадюки.

image (2)В лютому на місці запланованого майданчика вирубали клени, верби та липи. Це зробили голова квартального комітету Віра Кривецька разом зі своїми синами та іншими помічниками: Віктором Журавським, Анатолієм Дригало та Віктором Теличко. Усний запит депутата міськради Віктора Марущенко щодо погодження в рамках проведення суботника робіт з розчищення території біля клубу управлінням житлово-комунального господарства Охтирської міської ради задоволено і надано дозвіл від 7 квітня 2014 року на видалення самосівних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більше як 5 сантиметрів. На фото видно, що діаметр зрубаних дерев значно перевищує 5 сантиметрів.

Мешканців села про початок вирубки на території, що в декілька разів перевищує розмір майбутнього майданчика, не повідомили. Учасники «суботника» дрова позабирали собі для опалювання осель і ходять чутки, що дві машини дров було продано, проте ніяких коштів на облаштування майданчика не надано. З тих пір ніякі роботи на місці дитячого відпочинку не проводилися, навіть гілки, залишені після зимової заготівлі дров, не прибрані, трава не викошена. Зрубані дерева можна було використати як матеріал для виготовлення столиків, лавочок чи огорожі і розпочати облаштування так званого еко-парку.

Місцеві жителі стурбовані незрозумілим процесом облаштування майданчика та ініціювали зустріч мешканців села з головою комітету безпосередньо на місці вирубки. Віра Кривецька пообіцяла, що протягом тижня площа під майданчик буде підготовлена тими людьми, які повирубували дерева, вони попалять сухі гілки та викосять траву. Мешканці с. Велике Озеро могли б й самі власними силами почати будівництво майданчика, проте їх обурює той факт, що голова комітету «Великоозерний» згадала про них лише зараз, а не під час зимової вирубки насаджень. «Якщо з кожної родини, в якій є діти, зібрати по сто гривень, то пісочницю та лавочки поставити можна власними силами, а там, з часом, і місцева влада, можливо, допоможе», – вважає мати двох дітей Ольга Саакян.

За словами Віри Василівни на особистій зустрічі з Ігорем Алєксєєвим міський голова повідомив про те, що в місцевому бюджеті коштів на даний дитячий майданчик на сьогоднішній день не передбачено і порадив звернутися до депутата міської ради Віктора Марущенка.

Віктор МарущенкоМи звернулися до Віктора Андрійовича з питанням, чи скоро місцева малеча зможе бавитися в піску та гратися на власному майданчику. І ось що він відповів:

- Вирішуючи проблемні питання забезпечення життєдіяльності громади с. Велике Озеро я виділив чотири пріоритети. На першому місці – відкриття медичного пункту, який вже функціонує протягом трьох років; на другому – відновити діяльність клубу, який в цьому році був переданий з балансу колгоспу на баланс міста; на третьому місці – встановлення вуличного освітлення, яке залишилося лише підключити до мережі і, нарешті, на четвертому місці – будівництво дитячого майданчика. Я планую підготувати на наступну сесію Охтирської міської ради депутатське звернення з проханням про виділення на це коштів з місцевого бюджету в 2016 році.

Тож чи будуть діти с. Велике Озеро бавитися на власному майданчику в наступному році, покаже час. А поки що залишається лише їздити маршруткою до міста, щоб погратися на міських дитячих майданчиках. Та й в самій Охтирці вони не всі придатні для дитячих пустощів. Міській влада повинна звернути увагу на аварійні та небезпечні місця загального відпочинку дітей, перевірити їх та з’ясувати, за ким вони закріплені, паспортизувати. А ті, які не підлягають ремонту, краще знести. Оскільки складається таке враження, що більшість майданчиків взагалі безхазяйні та нікому не потрібні. А якщо трапиться, не дай Бог, нещастя, то хто нестиме покарання? Тому батьки, доки не з’явиться відповідальний за стан і справність дитячих гірок та пісочниць, будьте обачні, пильнуйте за Вашими дітлахами на майданчиках аби прогулянка не завершилася лікарняним.

О. Кириченко

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: