Про обговорення заборони на продаж алкоголю в нічний час

13 июля 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №27(1006)

2 липня відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва за участі заступника міського голови Генадія Іваха, в. о. начальника управління економіки та інвестиційної політики Охтирської міської ради Алли Ярмак, начальника штабу Охтирського МВ УМВС Валерія Григалюнаса, завідувача наркологічного диспансерного відділення ЦРЛ Костянтина Легеньковського та інших. На ньому обговорювався проект рішення Охтирської міської ради «Про обмеження реалізації пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у закладах торгівлі».

IMG_7027

Валерій Григалюнас повідомив про те, що майже щодня надходять десятки звернень з тих районів міста, де працюють цілодобові магазини. Сумнозвісний магазин «Фреш» не так давно обслуговувало три наряди міліції, які дбали про спокій жителів прилеглих будинків та перехожих. На сьогоднішній день неспокійна ситуація вночі складається поруч з магазином АТБ. Саме тому т. в. о. начальника Охтирського МВС Руслан Кладько неодноразово звертався до охтирського міського голови з пропозицією ухвалити рішення про обмеження продажу алкогольних напоїв у нічний час у період з 22-00 години до 08-00 години ранку. «Тверезо глянути навкруги себе більше семи мільйонам наших громадян не по силах, і це лише офіційна статистика. Така кількість хворих на алкоголізм громадян забезпечила Україні місце в п’ятірці самих «випиваючих держав» світу. Наркологи вважають, що це число буде лише зростати. Ряди алкоголіків поповнює молодь, яка вживає пиво. Алкоголь щорічно відправляє на той світ 11 тисяч українців. Встановлено, що кожен другий злочин в місті Охтирка скоюється в стані алкогольного сп’яніння. Ми, працівники МВС, звертаємося до Вас з проханням не стояти осторонь проблеми, пов’язаної з продажем спиртних напоїв у нічний час, «підпільною» реалізацією цих товарів підліткам та дітям, продажем алкоголю у малих архітектурних формах та інше», – йдеться у зверненні.

Актуальність даної проблеми для нашого міста підтвердив і Костянтин Легеньковський. Він повідомив, що за 6 місяців 2015 року Охтирська ЦРЛ прийняла 1824 пацієнтів в стані алкогольного сп’яніння, з алкогольним отруєнням та розладами психіки. В 2014 році було скоєно 8 суїцидів людьми напідпитку, оскільки алкоголь є дуже сильним депресантом. За даними ВОЗ до 2040 року олігофренів-децепешників буде більше, ніж здорових дітей. Особливо вразлива і легко піддається негативному впливу молодь, представники якої починають зловживати спиртними напоями, щоб не відрізнятися від своїх однолітків.

Дана інформація вражає, а ось представників малого і середнього бізнесу, здається, не зовсім. Зокрема голова профспілки приватних підприємців Людмила Васюхно, члени Охтирської міської організації роботодавців «Діалог» вважають, що проект рішення надає перевагу в реалізації алкогольних напоїв та пива закладам ресторанного господарства, лобіюючи їх інтереси. З введенням обмежень в роботі в нічний час магазини будуть нерентабельними і підприємці будуть змушені припинити свою діяльність та звільнити найманих працівників. Також вони звертають увагу на те, що торгівля алкогольними напоями переміститься в тіньовий ринок. Також це позначиться на діяльності місцевого виробника пива. Більшість представників малого бізнесу і так не в змозі придбати ліцензії та касові апарати. Підприємці пропонують не перешкоджати бізнесу, щоб наймані працівники не залишилися без роботи, а підприємці не несли збитків.

А те, що українська нація повільно, але впевнено спивається, їх не хвилює. Адже важливіше за все рентабельність бізнесу, а що буде через кілька десятків років зі здоров’ям та благополуччям охтирчан, підприємців-реалізаторів спиртних напоїв не цікавить.

Вищенаведені пропозиції було внесено в протокол засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва. «І необхідно залучити широкі верстви населення до громадського обговорення щодо обмеження реалізації алкогольних напоїв в нічний час в місті»,- відмітив наостанок Генадій Івах.

О. Нікуліна

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: