Обережно! В міському парку амброзія та «міни».

15 июля 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №28(1007)

Охтирку знову заполонив небезпечний карантинний вид отруйного бур’яну – амброзія полинолиста, яка завдає надзвичайної шкоди здоров’ю людини.

Амброзия "отката" не даетАдже у період цвітіння кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових зерен. Піднімаючись із повітрям, вони переносяться вітром на велику відстань – майже на 50 кілометрів. Потрапивши в органи дихання людей, зерна амброзії викликають алергічну хворобу під назвою «сінна пропасниця». У людини може підвищитися температура, з’являється кашель, головний біль, іноді – приступи астми.

Ми неодноразово писали про небезпеку від цього буряну, але з кожним роком його стає все більше і більше. А все через те, що боротьба з амброзією ведеться тільки на папері.

Проте міська влада та комунальні служби міста, цим не надто переймаються. В міському парку, що поблизу «Кнєжі», амброзії створені всі умови для активного розмноження: затінок, підвищена вологість, невчасне викошування – рай та й годі. А от місцеві жителі вже б’ють на сполох. Зокрема, в редакцію газети «Роксолана-Максі» звернулася небайдужа читачка Інна Вікторівна. Вона стурбована тим, що починається період масового цвітіння амброзії, а в парку та на дитячих майданчиках міста, які вже облюбувала небезпечна рослина, відпочиває велика кількість дітей. Жінка звернулась до управління ЖКГ з приводу даної проблеми, та їй запропонували прийти і написати заяву. Але такої змоги вона не має – перерва Інни Вікторівни збігається з перервою установи. Невже телефонного дзвінка замало, щоб розпочати викошування отруйного бур`яну? Чи самим не видно, що вже час давно братися за косу?

Те, що в парку проводяться будівельні роботи з благоустрою, зокрема, розбивка алей і укладка плитки, встановлення паркових меблів, освітлення і т. д., не значить, що можна не звертати увагу на амброзію. Адже мешканці та гості міста люблять неквапливо прогулюватися парком, і мимоволі наражаються на небезпечні наслідки зустрічі з отруйною рослиною.

Повертаючись до надрукованого. На сторінках нашої газети в номері 25 від 24 червня в матеріалі «Чистота – проблема спільна» ми піднімали наболіле для всіх охтирчани питання відсутності туалетів в центрі міста. Проте з того часу ситуація не змінилася. І якщо зненацька припече, то люди змушені бігти в пошуках «кущів». Ось і нещодавно хтось залишив бридку «згадку» про себе в міському парку поруч із заростями амброзії.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: