16 липня- день бухгалтера в Україні

16 июля 2015 | ПРИВІТАННЯ | Нет комментариев | №28(1007)

Бухгалтери живуть не лише цифрами

Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Іноді, особливо в кінці місяця, кварталу, року, у фінансових відділах часто виникає підвищена напруга. Проте існують особливі дні, в які всі ми маємо прекрасну можливість оцінити і висловити свою вдячність тим, хто займається цією нелегкою справою.

Офіційне професійне свято наших бухгалтерів має щорічний характер і відзначається в Україні з 2004 року саме 16-го липня, тому що в цей день в 1999 році прийняли довгоочікуваний Закон України, де були закріплені основні положення «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Професія бухгалтера шанована в багатьох країнах. Про престиж цієї професії свідчить також і наявність Міжнародного дня бухгалтера, який відзначається 10-го листопада.

Сучасні умови господарювання висувають високі вимоги до рівня професійних знань і вмінь бухгалтера. Крім вільного володіння навиками роботи на довіреній ділянці, йому необхідно знати основи господарського, трудового та податкового законодавства, розбиратися в основах економіки й організації виробництва, праці та управління, автоматизації обробки економічної інформації, володіти навиками роботи на персональному комп’ютері й знати правила та норми охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії і протипожежного захисту.

Але ж бухгалтери живуть не лише цифрами, рахунками та звітами, а й у вільну хвилину займаються чимось для душі – хто в’яже, вишиває, малює, вирощує квіти, займається садівництвом чи ще чимось цікавеньким.

А які хобі мають охтирські бухгалтери?

Іващук С.ІСвітлана Іващук, спеціаліст першої категорії відділу бухгалтерського обліку та звітності управління соціального захисту Охтирської міської ради:

- У вільний час я займаюся квітникарством. Любов до квітів мені привила мама ще з дитинства. Це як відрада для мене. На клумбі висаджую троянди, флокси, ромашки та півонії, які довгий час милують око різнобарвними квітками та тішать приємним ароматом. Також обожнюю вирощувати кімнатні фіалки. Вони в мене різних кольорів і видів: і фіолетові, рожеві, білі. Я вважаю, що кожна людина, окрім основної роботи, повинна мати й справу до душі.

Світлана Яцина, пропрацювала 7 років бухгалтером в Охтирській міській стоматологічній поліклініці:

Яцина- Ще з раннього дитинства я відрізнялася від інших діток посидючістю. Улюбленим заняттям було розфарбовування розмальовок. В той час я собі уявляла, що розмальовую світ в яскраві, веселкові кольори. Ставши дорослою, я намагаюся навколо себе все прикрашати – займаюся дизайном нігтів, вишивкою бісером на одязі, своїм знайомим допомагала з дизайном інтер’єру. Також я обожнюю мандрувати. Нещодавно я відвідала столицю Польщі – Варшаву, а восени минулого року побувала в Єгипті в місті-курорті Шарм-ель-Шейх. Довгий час я поєднувала роботу бухгалтера зі своїми захопленнями. А зараз взяла ніби тайм-аут та присвячую весь свій вільний час хобі. Оскільки мені подобається змінювати речі на краще та бачити їх з іншого боку – з творчого.

Оксана Долженко, бухгалтер в приватного підприємця:

Долженко- Бухгалтерія – це моя основна робота, а в’язання гачком – це справа, яка мені особливо припала до душі. Мені так подобається, коли петелька за петелькою і з’являється якась унікальна річ – чи то торбинка, сукня чи ковдра. Торбинки я в’яжу гачком, використовуючи техніку «мексиканська мочила» – це традиційна сумка колумбійських індійців ручної роботи. В кожну річ я вкладаю частинку себе і створюю ексклюзивний виріб в одному екземплярі. Свої роботи я дарую друзям та знайомим на згадку. З початком грибного сезону я також виходжу на «тихе» полювання. Так приємно повертатися додому з повним кошиком грибів, а потім щось смачненьке з них приготувати.

Олена Фрей, головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку Охтирської міської ради:

- Я по своїй натурі людина творча. В дитинстві навчання в загальноосвітній школі поєднувала з відвідуванням художньої школи. Подорослішавши, коли приходить натхнення, я також беруся за пензлик і переношу свої відчуття, думки та переживання на полотно. Мої картини «народжуються» переважно вночі, оскільки для мене це найдивовижніша частина доби. Лише після заходу сонця починається справжнє життя. Своїми роботами я прикрашаю оселю, а деякі картини дарую друзям та родичам. Особливо подобаються моїм рідним картини під назвами «Панда», «Маки», «Ранок в Парижі», «Сакура» та «Жизель». На новорічні свята я створюю подарунки друзям та рідні власними руками: малюю картини, за допомогою техніки декупаж розмальовую пляшки з-під шампанського.

Віта Шимко, бухгалтер в ПП:

Віта Шимко- Ще 5 років тому ми з чоловіком придбали акваріум зі скаляріями. І з того часу я з великим задоволенням у вільний час доглядаю за ними. Скалярії витончені й неквапливі, вони здатні прикрасити собою будь-який акваріум та утримуватися з більшістю видів миролюбних риб. У нашому акваріумі достатньо рослин для укриття, а також «поляна» для вільного плавання, грунт темний – крупний пісок і дрібний гравій. Щодо догляду за ними, то скалярії не дуже вибагливі – живуть як у м’якій воді, так і в жорсткій, проте обов’язково необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20% об’єму води. Температуру води краще підтримувати в межах 25 °С. Також необхідне яскраве світло, але бажано уникати різкої зміни освітленості. А нещодавно чоловік приніс ще й черепаху. Наша донечка Настенька просто в захваті від живого куточка в домі.

Сторінку підготувала О. Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: