Збори резервістів «Південь» – 2015

16 июля 2015 | КАРТИНА ТИЖНЯ | Нет комментариев | №28(1007)

Згідно розпорядження військового комісара Сумського обласного військового комісаріату та на виконання вимог мобілізаційного розпорядження Генерального Штабу Збройних Сил України, на базі військового стрільбища в/ч пп В1060 в с. Стецьківка, Сумської обл., з 24.06.2015 по 27.06.2015 були проведені 4-х денні навчальні військово – польові збори «Південь» роти охорони, з метою вдосконалення теоретичних та практичних навичок за відповідними військово-обліковими спеціальностями резервістів.

ФурсаЯк повідомив т. в. о. військового комісара Охтирсько-Великописарівського ОМВК Сергій Фурса, всього було сформовано 4 роти охорони, а це 650 військовозобов’язаних із усієї Сумської області. Наші охтирчани були приєднані до 3 роти охорони, яка складалася із 149 чоловік. Командиром взводу 3 роти охорони був призначений капітан Петро Грабар, його замісником – Андрій Шандиба. Разом з прапорщиком Анатолієм Фальком та лейтенантом Миколою Середенком, офіцери вміло зуміли організувати резервістів до виконання поставлених завдань.

Тренування проводили бійці АТО та ветерани військової служби, учасники бойових дій республіки Афганістан. Умови навчання та перебування військовозобов’язаних були наближені до бойових. Заняття проводилося згідно розкладу занять, які були розписані по годинам. Тут, резервісти на практиці пізнавали загальну будову стрілецької зброї (АК, РПК, РПГ, ПМ). Навчалися працювати із приладами спостереження та прицілювання. Ознайомлювалися із вогневою підготовкою. Вивчали заходи безпеки при поводженні зі зброєю, вихолощенням зброї, змінами положень для стрільби. Виконували нормативи зі стрільби по цілям зі справжньої стрілецької зброї.

Особливо цікавим для військовослужбовців служби в резерві було надання першої медичної допомоги. Адже на цих заняттях, військовозобов’язані вчилися рятувати життя. Вони вчилися надаватися першу медичну допомогу при пораненнях та кровотечах. Накладали пов’язки при різних пораненнях: на голову, грудну клітку, верхні та нижні кінцівки.

Також, на польових зборах рота охорони вивчала дії солдата у складі патруля, у разі вчинення опору з боку порушників. Опановували способи їх затримання, догляд техніки та затриманих, супроводження їх у штаб. Вивчали правила ведення переговорів за допомогою засобів зв’язку. Розглядали як правильно підтримувати зв’язок у взаємодії з іншими патрулями, контрольно-пропускним пунктом.

Вночі, без попередження було проведено імітацію захвату військового містечка. Резервісти вміло змогли відбити атаку ворога та відстояти свої укріплення.

Завершувальним етапом військових зборів було приведення особового складу до військової присяги. З 3 роти охорони, з гордістю прийняло присягу на вірність України та українському народові 42 чоловіки.

По закінченню, військовий комісар Сумського обласного військового комісаріату Віталій Бондаренко нагородив грамотами командира стрілецької роти Петра Грабара та заступника командира роти з виховної роботи Андрія Шандибу.

За бажанням резервістів Охтирсько-Великописарівського ОМВК, які проходили військово-польові збори, заробітну плату, яку вони отримали за період навчання, будуть передані бійцям, які відстоюють незалежність нашої держави на Сході України.

О. Нікуліна

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: