Солдатську зарплату компенсують

24 июля 2015 | ПРАВОВА ДОПОМОГА | Нет комментариев | №29(1008)

Працівникові, якого мобілізували, згідно із законодавством підприємство виплачує середню заробітну плату. Є відповідний механізм, як її нараховують. Сумують заробітну плату за два місяці до призову й вираховують середньоденний показник. Здобуте число множать на кількість робочих днів місяця і так визначають середній заробіток. А для отримання компенсації необхідно, щоб бухгалтерія підприємства підготувала звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам.

Крім того, треба звернутися до військкомату за місцем призову працівника для підтвердження призову та проходження військової служби. Оскільки постанову Кабміну прийняли із запізненням, то сьогодні ще можна подавати звіти за кожен місяць окремо з січня цього року. За мобілізованих, які працюють у приватних підприємців чи самі є підприємцями, така компенсація не виплачується. Її виплачують лише юридичним особам, а не фізичним особам-підприємцям.

Новий порядок оплати лікарняного

Йдеться про тимчасову непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов`язану з нещасним випадком на виробництві. Згаданий порядок передбачає встановлення єдиного розміру допомоги при тимчасовій непрацездатності на весь її період.

Лікарняні за перші 5 днів роботодавець виплачуватиме трохи по-іншому, ніж дотепер. Для тих, у кого стаж становить до 3 років, – це 50% середньої зарплати; від 3 до 5 років – 60%, від 5 до 8 років – 70%. 100% передбачено для працівників, які мають страховий стаж понад 8 років. Особи, страховий стаж яких за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку становить менш як 6 місяців, мають право на оплату днів тимчасової непрацездатності. Її розмір визначають, враховуючи нараховану зарплату, з якої сплачуються страхові внески.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: