Зміни в наданні субсидій

24 июля 2015 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | Нет комментариев | №29(1008)

Міністерство соціальної політики спростило процедуру оформлення субсидій. Зокрема, внесено такі зміни:

1. Припиняється практика декларування громадянами розмірів їхніх доходів. Відтепер у новій формі декларації не потрібно вказувати конкретну суму доходів за визначений період, а лише його вид – зарплата, пенсія, стипендія тощо, та місце, де людина цей дохід отримує. Органи соцзахисту самі отримуватимуть ці дані від ПФ та Державної фіскальної служби.

2. Людей не штрафуватимуть за помилки в деклараціях.

3. До сукупного доходу громадян чи домогосподарств для отримання субсидій не зараховуватимуть деякі види доходів. Це благодійна та одноразова допомога, для людей з особливими потребами, матерям-героїням, одноразова матеріальна допомога з місцевих бюджетів, грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції.

4. Дохід громадянина, родини або домогосподарства братимуть не обов`язковоза попередній календарний рік, як раніше, а за бажанням людини – за попередні шість, три, а для пенсіонерів – навіть один місяць.

5. Врегульовано питання щодо визначення доходу для отримання субсидій фізичних осіб-підприємців. Як відомо, у звітності підприємці першої, другої та третьої груп платників єдиного податку вказували тільки валовий дохід. Він був значним, тож підприємці та їхні сім`ї фактично були позбавлені права на отримання субсидій. Тому постановою встановили для платників єдиного податку для першої групи – один прожитковий мінімум для працездатних осіб, для другої – два і для третьої – три.

6. У разі смерті власника житла змінами передбачено призначення субсидій за рішенням комісії на одну із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника була в помешканні зареєстрована.

7. Розширено права місцевих органів влади приймати рішення щодо надання субсидій у спірних питаннях.

8. Якщо управління соціального захисту у встановлений законом п`ятиденний термін не отримали від органів влади інформації про кількість зареєстрованих на певній житлоплощі осіб, субсидію призначатимуть на ту їхню кількість, яку заявник вказав у декларації.

До 1 вересня кожна родина повторно отримає через Укрпошту бланки заяви і оновленої декларації.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: