Охтирська ОДПІ

27 июля 2015 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

При продажу підакцизних товарів акцизний податок в податковій накладній не відображається

Базою оподаткування акцизним податком є вартість (з ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Виходячи з цього, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів нараховується на вартість підакцизних товарів, яка, в свою чергу, включає суму ПДВ.

У податковій накладній відображається, зокрема окремо вартість товару, що постачається, (без урахування ПДВ), яка є базою оподаткування ПДВ, та сума ПДВ, що нараховується на вартість такого товару. Відображення у податковій накладній суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів законодавством не передбачено.

Нагадуємо, що порядок складання податкових накладних визначено статтею 201 Податкового кодексу, а форма та Порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957. При продажу підакцизних товарів акцизний податок в податковій накладній не відображається

21.07.2015 – Головне управління ДФС у Сумській області

Базою оподаткування акцизним податком є вартість (з ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Виходячи з цього, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів нараховується на вартість підакцизних товарів, яка, в свою чергу, включає суму ПДВ.

У податковій накладній відображається, зокрема окремо вартість товару, що постачається, (без урахування ПДВ), яка є базою оподаткування ПДВ, та сума ПДВ, що нараховується на вартість такого товару. Відображення у податковій накладній суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів законодавством не передбачено.

Нагадуємо, що порядок складання податкових накладних визначено статтею 201 Податкового кодексу, а форма та Порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957.

Затверджено новий Державний реєстр РРО

Державна фіскальна служба України наказом від 09.07.2015 N 485 затвердила Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Державний реєстр містить перелік реєстраторів розрахункових операцій, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена.

Реєстр розрахункових операцій ведеться, зокрема, в цілях застосування в РРО, які відповідають встановленим вимогам і пройшли державну реєстрацію.

Електронні сервіси для платників податків в системі електронного адміністрування ПДВ

Державною фіскальною службою України запроваджено низку сервісів щодо отримання інформації з системи електронного адміністрування ПДВ. Надаємо перелік сервісів та електронних форматів.

J/F1300103 – Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних;

J/F1400103- Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (надається як на вказану дату, так і в розрізі контрагентів із зазначенням дати на номеру документа та суми податку);

J/F1301204- Запит щодо отримання реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

J/F1401204- Витяг з системи електронного адміністрування ПДВ;

J/F1301301- Запит на отримання інформації щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (?Накл), за рахунок сум від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів до 1 лютого2015 року, що були задекларовані платником у додатку 2 до декларації з ПДВ;

J/F1401301- Витяг з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення , на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних;

J/F1301401- Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних;

J/F1401401- Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (надається по виданих податковим накладним та розрахункам коригування зареєстрованих з порушенням граничного терміну реєстрації за запитуваний період);

J/F1301901- Запит щодо отримання інформації в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ;

J/F1401901- Витяг в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ.

За порушення терміну реєстрації податкової накладної – штраф

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до них у ЄРПН здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до них тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі:

10 % від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

20 % – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 % – від 31 до 60 календарних днів;

40 % – на 61 і більше календарних днів.

Відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 % від зазначеної в них суми ПДВ.

Система електронного адміністрування ПДВ. Особливості реєстрації податкових накладних

З 1 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ запрацювала в звичайному режимі. З цієї дати реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється виключно на суму податку, розраховану згідно з пунктом 2001.3 статті 2001 Податкового кодексу.

При реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.

Якщо така реєстраційна сума є меншою ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаних податкової накладної або розрахунку коригування буде відмовлено. У такому випадку з метою отримання можливості зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму.

Поряд з цим зазначаємо, що термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування залишився без змін та становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документу. При цьому, з 01.07.2015 за порушення вказаного терміну реєстрації в ЄРПН від одного до п’ятнадцяти календарних днів застосовується штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної у податкових накладних/розрахунках коригування

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: