Горіла церква в с. Бакирівка

29 июля 2015 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №30(1009)

пожежа228 липня внаслідок попадання блискавки загорілася недіюча Церква св. Параскеви П’ятниці, що знаходилася в селі Бакирівка Охтирського району. На місці пожежі працювали три пожежні розрахунки та слідчо-оперативна група.

Церква Великомучениці Параскеви П’ятниці походить з 1685 року. За свою довгу історію пережила не одне відновлення та відтворення (1712, 1801, 1864, 1901, 1903). Існуюча споруда збудована у кінці XIX ст. До 1920 р. у церкві знаходилася метрична книга, записи з якої є сьогодні у фонді всесвітньо відомої Бібліотеки історії сім’ї (Солт Лейк Сіті, США).

Церква дерев’яна, на цегляному фундаменті, всередині отинькована, хрещата в плані, п’ятизрубна одноверха, з прибудованою із заходу дзвіницею та бічними притворами.

пожежаХрам збудований за проектом Володимира Миколайовича Покровського (1864-1924), єпархіального архітектора Варшавсько-Холмської і Харківської єпархій (не слід плутати його з Володимиром Олександровичем Покровським, теж видатним архітектором того ж часу (1871-1931), якого ми знаємо за знаменитою Покровською церквою в Пархомівці). 
За своє життя В.М. Покровський побудував більше 60 храмів, за що отримав високі нагороди від Миколи II.

Дерев’яні храми В.М. Покровського цілковито унікальні за своєю архітектурою. Маючи однотипне планувальне рішення, кожна з його дерев’яних церков відрізнялася деталями, і при ретельному огляді видно, що кожна з них є своєрідною і неповторною.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: