НОВИНИ

31 июля 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №30(1009)

І ГАДЮКА ТЕПЕР НЕ СТРАШНА

Коментуючи ситуацію щодо вакцин, міністр охорони здоров`я Олександр Квіташвілі повідомив, що питання із їх забезпеченням вирішене. В Україну уже завезли сироватку проти ботулізму у кількості 1200 доз, від укусів гадюк 1500 доз та від правця 70 тисяч штук.

Цією проблемою до цього ніхто не переймався протягом 5 років.

СВОЇХ СТАТКІВ УЖЕ НІХТО НЕ ЗАХОВАЄ

Верховна Рада ухвалила закон,Що відкриває реєстр прав на нерухоме майно та Реєстр власників автомобілів. Це означає, що після того, як документ підпише Президент, за прізвищем особи можна дізнатися про те,якими квартирами, будинками, земельними ділянками чи автівками вона володіє . Це значить, що стане можливим, наче рентгеном, просвітити темну корупційну армію чиновників з усіма вкраденими у народу України статками і змусити їх відповідати за брехню в деклараціях про майно. Якщо інформація в декларації про доходи не збігатиметься з реальним рівнем життя особи,це свідчитиме про її незаконне збагачення. За такий злочин загрожує покарання на строк до 78 років з конфіскацією майна.

Відкритою буде інформація про місце розташування житла з указанням області чи міста,його площу,дату придбання. Вулицю і точну адресу будинку чи квартири вказувати не будуть задля захисту приватності. Те саме стосується і земельної ділянки: місце розташування в області і районі,а точна адреса ділянки і села буде закритою. Що ж до автомобілів, то у Реєстрі власників автомобілів за прізвищем можна буде дізнатися про марку, рік випуску та об`єм двигуна машини. Номерного знака не вказуватимуть.

До речі, реєстром речових прав на нерухоме майно можна вже користуватися. Його відкрили ще торік. Але наразі можна шукати інформацію лише за адресою або за кадастровим номером на землю. Очікують, що закон запрацює з вересня

Папа Римський вперше в історії Церкви оприлюднив документ про екологічні проблеми – енцикліку «Хвала тобі».

У праці 6 розділів. У першому розглянуто ключові симптоми екологічної кризи сучасності, починаючи від забруднення довкілля, повітря, води, проблеми кліматичних змін, вимирання біологічних видів. А екологічні проблеми завжди йдуть поряд з соціальними. Церква розцінює людську поведінку щодо природи і довкілля як гріх найвищої категорії важкості, бо це гріх проти життя. Коли Папа говорить про екологічну проблему і потребу збереження навколишнього середовища, то поєднує це питання з проблемою самознищення людини.

Йдеться про повсякденний стиль поведінки. Людина смітить, не береже чисту воду, світло, тепло, землю, тобто Божі дари, які необхідно використовувати раціонально. Усе це повертається раковими хворобами, смертями – карою за цей гріх.

Екліктика нагадує відомі всім речі: без потреби світло не має бути ввімкненим. Треба бережливо ставитися до води, чистого повітря, землі, зменшувати продукування сміття. Якщо віриш у Бога – маєш дбайливо ставитися до його творіння.

ПЕНСІЙНА СПРАВА – ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

На новому Інтернет-порталі за адресою portal .pfu .gov. ua кожна застрахована особа – як пенсіонер, так і працююча людина, попередньо зареєструвавшись у базі даних цього веб-порталу, може щомісяця отримувати виписку із системи персоніфікованого обліку. За допомогою такої інформації працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок. Пенсіонери ж матимуть змого регулярно отримувати інформацію з власної пенсійної справи, де буде вказано вид та суму призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових належних їм коштів цільової грошової допомоги, індексації та виплат, встановлених законодавством, назву закону, згідно з яким призначено пенсію та іншу корисну інформацію,для отримання якої раніше треба було витрачати чимало часу.

Для того, щоб зареєструватись на порталі, один раз все-таки доведеться навідатися у місцеве відділення Пенсійного Фонду – для того, щоб особисто написати заяву та отримати індивідуальний код для входу на цей ресурс.

Через цей портал зареєстрований користувач матиме змогу через портал подати запит до управління ПФ для підготовки йому довідок чи інших документів у паперовому вигляді, записатися на прийом до керівника тощо.

ЧИ ОТРИМАЮТЬ ШКОЛЯРІ БЕЗПЛАТНІ ПІДРУЧНИКИ

Згідно з діючим законом про державний бюджет України кошти виділялись тільки для соціально незахищених категорій дітей – зокрема, дітей – сиріт,дітей, позбавлених батьківської опіки, вихованців багатодітних сімей. Їх вистачить тільки для того, щоб надрукувати книги приблизно для 8% учнів четвертих класів та ледь більше 10% для семикласників. Проте в адміністрації Президента нещодавно заявили, що глава держави має намір запропонувати Верховній Раді збільшити витрати на друк підручників, аби уже в цьому році забезпечити кожного школяра 4-х та 7-х класів комплектом нових безплатних підручників.

УЧАСНИКАМ АТО ЗБІЛЬШИЛИ ДОПОМАГУ

Народні депутати ухвалили закон, який передбачає підвищення виплат членам родин військових, які загинули у зоні АТО, а також у разі їхньої інвалідності або часткової втрати працездатності.

Розмір одноразової грошової допомоги у разі смерті військового зріс з 609 до 913,5 тисячі гривень. Також підвищений рівень допомоги у разі інвалідності, що настала внаслідок поранення – контузії, травми або каліцтва, отриманого у ході військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з нею. У разі встановлення інвалідності третьої групи військовий повинні отримати 274,05 тисячі гривень, другої – 365,4 тисячі, а у разі набуття,75 першої групи – 456тисячі.

До речі, з грудні цього року виплати зростуть ще більше. Річ у тому, що саме цього місяця передбачене зростання прожиткового мінімуму: для працездатних осіб він становитиме 1378 гривень замість теперішніх 1218.

ЦИФРА

62 тисячі бійців, які брали участь в АТО, отримали статус учасника бойових дій. На розгляді у спеціальної комісії Міноборони перебуває ще декілька сотень комплектів документів на надання статусу учасника АТО.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: