БУДЬТЕ ЗДОРОВЫ

1 августа 2015 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №30(1009)

На прийомі у офтальмолога

Погіршення зору при цукровому діабеті

СтебловскаяПри перших ознаках погіршення зору, появі темних плям або його помутнінні, необхідно звернутися за консультацією до офтальмолога. Відповідає лікар вищої категорії, окуліст Сумської обласної клінічної лікарні, відділення мікрохірургії ока – Наталія Стебловська:

- У більшій частині випадків діагноз «цукровий діабет» ставлять після дослідження очного дна. У світі даним захворюванням страждає 170 млн. чоловік, і більшість з них мають різні захворювання очей, які нерідко призводять до сліпоти.

Діабетикам потрібно з особливою увагою ставитися до власного здоров’я, особливо зору. Найбільшому ризику піддаються ті хворі, які страждають захворюванням на діабет середнього та тяжкого ступеня.

- Як погіршення зору пов’язане з даним захворюванням?

- Діабет призводить до погіршення стану кровоносних судин, це стосується всіх органів і систем, в тому числі і очного яблука. Старі судини руйнуються, а нові, які їх заміщують, відрізняються підвищеною крихкістю. Як правило, організм діабетика перенасичений зайвою рідиною, а це так само впливає на зір – кришталик мутніє.

Першою ознакою ускладнення діабету є ретинопатія, тобто порушення сітківки ока. Спочатку це ніяк не проявляється, проте з часом у діабетика різко починає пропадати гострота зору. Саме з цієї причини людям, страждаючим на цукровий діабет, треба перевірятися у окуліста не рідше, ніж раз на рік.

Особлива увага приділяється діагностиці очного дна, поскільки це дозволить побачити повну картину стану зору і сітківки ока. Помічені вчасно зміни допоможуть швидко призначити лікування і зберегти зір.

Якщо Ви страждаєте на цукровий діабет чи бажаєте просто перевірити зір, Наталія Стебловська вестиме прийом в Лікувально-консультаційному медичному центрі 15 серпня за адресою площа Соборна, 2. Попередній запис за телефонами: 6-16-88; (099)- 16-14-388.

О. Кириченко

Наслаждение и польза в одном стакане

Как правильно пить кислородный коктейль, чтобы получить максимальную пользу?

Для получения максимального благотворного эффекта рекомендуется принимать его сразу после приготовления маленькими глотками в течении 5-10 мин. Кислородный коктейль можно употреблять ежедневно по 1 порции детям и 2 порции взрослым за 1-1,5 часа до приема пищи или через 2 часа после еды. Коктейль медленно съедается ложкой (в течение 3-5 минут). При пониженном аппетите его принимают до еды, что способствует повышению аппетита.

Спортсмены могут принимать кислородные коктейли как до тренировки – для повышения тонуса и увеличения результативности, так и после нее – для более быстрого выведения токсинов, ускорения роста мышечной массы, восстановления сил.

Для получения максимального эффекта этот напиток рекомендуется принимать курсами по 4 недели. Повторный прием желательно возобновлять не менее чем через 3 недели. Длительность непрерывного курса может быть увеличена по рекомендации Вашего врача.

Испробовать качественный и вкусный кислородный коктейль Вы можете в кафе «Дворик», который находится по адресу: пл. Соборная, 2. Тел.: 6-16-88, (099)-16-14-388. Попробуйте здоровье на вкус!

О. Никулина

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: