НА ДОБРУ ПАМЯТЬ ОХТИРЧАНАМ

2 августа 2015 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №30(1009)

Олена БояровськаРоботи сумської художниці Олени Бояровської, представлені на виставці в Охтирському міському краєзнавчому музеї, – прості, близькі і душевні. Видно, що молодій жінці, а їй всього 27 років, своїми творами хотілося хоч трішечки розрядити тривожну , непевну обстановку, в якій ми зараз живемо. Вона звертає нашу увагу на звичайні моменти, показує їх різноманітність , передає нечасті хвилини спокою, задуми, світлої печалі, запрошує поглянути по-особливому на побутові речі, які оточують нас з дня в день. Це все те, що робить нас щасливими, не помічаючи свого щастя, що створює нам затишок і сімейну ідилію.

Портрет Олександра Лебедя. З вдячністю за перші урокиОлена Бояровська народилась в Сумах, а з Охтиркою її пов`язує батьківське коріння. У нашому місті жив нині покійний дядько художниці – Олександр Лебідь, до якого у неї особливе ставлення. Він був майстром на всі руки – за професією токар, а за покликанням душі художник і поет. Від нього дівчина перейняла любов до живопису. І коли у 10 років їй подарували пастель, то всім стало зрозуміло, що треба продовжувати розвивати талант у художній школі. Практикуватись приїздила у дядькову майстерню в Охтирку. Він же, хоч і був самоучкою, але якісь свої секрети дівчині передав.

«Уставшая учительница» - це портрет матері художниці – вчительки зарубіжної мови і літератури Світлани Іванівни БоровськоїКоли після закінчення 9-го класу Олена заявила вдома, що піде навчатися в Сумське художнє училище ім. Бортнянського і не продовжуватиме навчання в школі, у їхній «занудно-інтелігентній родині» трапився скандал. Та дівчина настояла на своєму, щоправда, з однією умовою, якщо поступить на бюджет. Бажання було таке сильне, що всі три екзамени здала на відмінно. А потім закінчила і Харківську академію мистецтв. Сталося так, що у день, коли вона стала студенткою, помер її любимий дядько Олександр, а в день, коли отримувала диплом – батько. Від нього, підполковника військової служби і біолога за другою освітою передалася Олені любов до всього живого , особливо безпомічного. Вона не пройде мимо будь-якої тваринки, яка потребує її допомоги.

-У нас жили навіть летючі миші, та довелося випустити, бо наша кицька Кілька дуже ревнива, та й місця мало, щоб приютити всіх, – розказує художниця.

Олена разом зі своїм чоловіком, музикантом  Ігорем. Зараз він створює проект групи важкого джазу. За ними – картина з маминої кухні. Все, як було, без прикрас

Стало зрозуміло, що для неї завжди дорога родина і родинні стосунки.

Олена Бояровська передала директору музею Людмилі Міщенко в подарунок свій диптих «Українська тема»

Я бажаю вам, дорогі охтирчани, тепла і затишку як у побуті, так і в цілому по життю, – сказала Олена на відкритті виставки. А ми бажаємо їй стати відомою художницею, адже вона стоїть тільки на початку свого творчого шляху.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: