Море драйву та диму в центрі міста!

5 августа 2015 | ДОЗВІЛЛЯ | 1 комментарий | №31(1010)

Перший серпневий день запам’ятався охтирчанам драйвовою подією під назвою «Автофест-шоу», яка вперше проходила в місті. На деякий час центральна площа міста перетворилася на автодром. І неозброєним оком було помітно, що для проведення такого роду подій Успенська площа не найкраще місце.

This SimpleViewer gallery requires Macromedia Flash. Please open this post in your browser or get Macromedia Flash here.
This is a WPSimpleViewerGallery

У програмі заходу були показові виступи харківських дрифтерів, виставка машин, різноманітні конкурси: «саме містке авто» (в харківську Волгу змогло поміститись 32 чоловіка, в охтирський ВАЗ-2110 – 30), «саме довге авто» (перемогла Волга), «надання першої долікарняної допомоги», «заміна колеса», «допомога на дорозі», «буксирування авто», «авто навпомацки» та інші. У конкурсах брали участь автоклуби: «Smotra Охтирка», «Smоtra Суми», «Drive2» м. Харків та полтавський автоклуб. Перше місце вибороли представники харківського автоклубу, друге – охтирського, третє місце дісталося полтавським автошанувальникам. Переможці отримали кубки та сертифікати на відвідування кафе на суму 120, 100 та 80 гривень.

Учасники чемпіонату України з дрифтингу – Дмитро Кушнарьов та Віталій Чванін примушували завмирати серця глядачів, виконуючи віражі на своїх авто «Волга» та BMW з потужністю двигунів 500 та 1000 кінських сил відповідно. Всі бажаючі мали змогу підвищити адреналін в крові та скористатися послугою дрифт-таксі, заплативши 100 гривень. Після дрифтингу авто «перевзували» часто, і при цьому було використано більше 15 покришок, адже на віражах дрифтери спалювали її до корду і дим, заполонивши всю площу, підіймався високо вгору.

В останній момент, як розповів один з організаторів автофесту Олександр Антоненко, з’ясувалося, що залізної огорожі, яку повинно було надати НГДУ для обгородження місця проведення даного заходу, не буде. В наступному році члени громадської організації «Smotra Охтирка» планують провести битву автоклубів в іншому місці з підвищеними заходами безпеки.

В кінці програми на всіх присутніх чекав виступ тростянецької групи «40 Ерідана», «Сем та Марк». Присутні на автофесті свою порцію драйву отримали сповна. І, сподіваємося, що на майбутнє, організатори шоу краще підготуються та оберуть більш пристосоване місце для автофесту, а міська рада проконтролює його проведення.

Словничок: Дрифт (транслітерація англ. Drift = «дрифт») – техніка проходження поворотів і вид автоспорту, що характеризуються проходженням поворотів з навмисним зривом провідної осі і прохід у керованому заносі на максимально можливій для утримання на трасі кута швидкості, що вимагають від автомобіля наявністі задньої ведуще-ковзної осі (можна також виконувати на повному приводі). У більшості випадків використання такого заносу є не найшвидшим способом проходження поворотів, але досить ефектним і видовищним, завдяки чому змагання з цього виду автоспорту приваблюють багато глядачів. Змагання повинні проводитися на асфальті або на льоду. В українській мові також використовується термін «керований занос» і зустрічається слово «дрифтинг».

Фото: Д. Шевченко, І. Зеленський, В. Висоцький, Д. Канищев, А. Науменко, І. Овсійчук, Я. Єщенко, І. Голубченко та О. Антоненко.

 

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Пир пiд час чуми

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: