Чи поб’є урожайність рекорд

7 августа 2015 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №31(1010)

ЖНИВУЄ УКРАЇНА

Міністр аграрної політики та продовольства Олексій ПАВЛЕНКО відзвітував про те, що урожай ранніх зернових цього року вищий за попередній і становить 33,9 центнера з гектара порівняно з торішніми 33,3. Намолочено 25,4 мільйона тонн нового врожаю. За його словами, найбільший вал зерна намолочено в Одеській області – 2,2 мільйона тонн, у Дніпропетровській – 2,5, Миколаївській – 2,3, Запорізькій – 2,1, Херсонській – 2. Понад мільйон тонн намолотила Донеччина, підконтрольна Україні. Найвищою врожайністю може похвалитися Хмельниччина – 50,8 центнера з гектара, Івано-Франківщина – 46,8 центнера та Тернопільщина – 45.

«У нас 72% зношеної техніки, а нової збиральної, якій від року до шести, – тільки 10%. Попри це, жнива ідуть згідно із планом та згідно з прогнозом» ,- запевнив міністр і додав, що ціни на зерно в Україні зростають усупереч світовій тенденції до їх зниження. А на експорт вже пішло 2 мільйона тонн зерна та борошна.

ЖНИВУЄ СУМЩИНА

На Сумщині намолочено перші півмільйона тонн ранніх зернових. Середня урожайність ранніх зернових і зернобобових складає 42 центнери з гектара, що на 9 центнерів вище, ніж в середньому по Україні. Найвища урожайність у господарствах Білопільського – 47,9 ц/га, Лебединського – 47,2 та Глухівського районів – 46. Кращими господарствами область називає ТОВ «Яструбщанське» Глухівського району – 81 ц/га, ТОВ АФ «Козацька» у Конотопському районі – 70 ц/га, ТОВ «Ворожба-Латінвест» у Лебединському районі – 65 ц/га.

ЖНИВУЄ ОХТИРЩИНА

За оперативними даними сільськогосподарськими підприємствами Охтирського району обмолочено близько 54 % засіяних площ при середній урожайності 38,6 ц/га.

"Найкраща урожайність в ПрАТ "Райз-Максимко"  ХФ – 40,9 ц/га. Вже 892 гектара підготовлено грунту під посів озимих", – розповів начальник управління АПР Олександр Клочко.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: