Верховній раді не до вашого молока

7 августа 2015 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №31(1010)

Із жителькою села Оленинське Тетяною Бережною ми по телефону спілкуємося досить часто. Не раз писала про проблеми сільського життя на її прикладі, і кожного разу вона викликала повагу і подив : здавалося б, у селі за роботою ніколи голову підняти, а ця жінка встигає і за політикою слідкувати, і місцевому керівництву спокою не давати, і односельців згуртувати заради відстоювання своїх прав. Основна проблема – збут молока, виробленого у приватних сільських господарствах. Перекупники разом з переробниками наче зговорились і знущаються над селянином: то взимку знизять ціну до вартості питної води, то місяцями треба чекати від них розрахунку. Ні газетні публікації, ні колективні звернення до органів місцевого самоуправління, ні листи до властьімущих у цій країні результату жодного не дають. З останньої відповіді з Міністерства аграрної політики можна було зрозуміти, що поки немає у держави таких важелів, аби впливати на молочний ринок, але розроблений відповідний проект , який незабаром буде винесений на обговорення Верховної Ради.

І ось нещодавно Тетяна Іванівна знову телефонує. Відчувається, що збуджена і хоче поділитися інформацією. Виявляється:

- Тільки зайшла знадвору в хату, а по радіо чую – пряма трансляція з Верховної Ради і на розгляд виноситься питання про молоко! Послухайте і ви, що вони нам скажуть.

Вмикаю приймача, і дійсно, в залі вже триває суперечка народних обранців з приводу внесення змін до Закону України «Про молоко та молочні продукти» та інших законодавчих актів щодо посилення заходів боротьби з фальсифікацією молочних продуктів. До речі, потім подивилася – реєстраційний номер проекту 0901, дата реєстрації – 27 листопада 2014 року.

О, це вже, думаю, прогрес, якщо у депутатів , дуже зайнятих між . сесійній залі не тільки із законними дружинами, але й з деким іншим, покиданням залу через незгоду і т.д. і т.п., нарешті аж у липні 2015 року дійшли руки до молока. Подумала: ну ось зараз обранці народу приймуть нарешті правильні і справедливі рішення і селяни отримають допомогу і підтримку від держави. Та на трибуну Верховної Ради виходили люди, далекі від села з його коровами. І замість конструктивної розмови знову піарили себе.

Законопроект не пройшов. У залі навіть не вистачило голосів, щоб відправити його на доопрацювання. Тож захист інтересів селян закінчився у парламенті фіаско, а Тетяна Іванівна і тисячі таких, як вона , втратять будь-яку надію дочекатися справедливої

оцінки їхньої нелегкої праці. Може, треба брати приклад з французьких фермерів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: