Захистимо себе від чуми

7 августа 2015 | САНІТАРНА ІНСПЕКЦІЯ | Нет комментариев | №31(1010)

В Україні зафіксовано черговий спалах африканської чуми. Цього разу під загрозою інфікування виявилися мисливські угіддя Глухівського району Сумської області. Нещодавно в лісному урочищі Тарасівщина Пустогородської сільради на Глухівщині, яке знаходиться за 16 кілометрів від кордону з Росієювиявлено трупи двох диких кабанів. При досліджені проб біоматеріалу в ДНІІ лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи (Київ) був встановлений діагноз – африканська чума свиней (АЧС). Щоб локалізувати і ліквідувати її спалах, при Глухівській РДА і Сумській ОДА відбулися засідання державних протиепізоотичних комісій, рішенням яких затверджено план з ліквідації АЧС.

В урочищі Тарасівщина налічується не менше 8 диких кабанів. На території Пустогородської сільської ради населення утримує близько 70 свиней. У трикілометровій зоні захисту населених пунктів домашніх свиней немає. Ситуація тримається під постійним контролем.

Петро Терещенко- Як уберегтися і захистити господарство від інфекції,-ми запитали у начальника районного управління ветеринарної медицини Павла ТЕРЕЩЕНКА:

- Основне правило – уникнути занесення вірусу.Тому не підходьте до свиней у тому одязі, в якому ходили до лісу На ньому може бути вірус від диких кабанів. Також змінюйте взуття : кабан міг загинути, а вірус ще довго залишиться живим у навколишньому середовищі, він може бути на суші, землі, навіть на дереві, об яке терся кабан. Вакцини проти цієї зарази немає, зараження відбувається майже миттєво.

- Як проявляється хвороба.

Першим проявом є лихоманка, тварина стає млявою, за кілька днів у неї спостерігається парез задніх кінцівок, блювота або пронос з домішками крові. Характерною ознакою є поява червоно-фіолетових плям на шиї, рилі та вухах. Захворювання може тривати 15-20 днів і закінчується смертю тварини. Великою проблемою є те, що власники таких тварин приховують ці випадки. Хвору тварину нерідко дорізають, а м»ясо та сало несуть на продаж. А це лише сприяє поширенню вірусу. Багато хто не знає,що при виявленні АЧС держава компенсує ці збитки. Тож не треба боятися,а при перших же ознаках викликати спеціалістів ветеринарної служби.

З причини появи африканської чуми на Київщині, у нашій області прийнято рішення про де популяризацію диких свиней у зоні нагляду і зменшення щільності їх популяції, щоб не допустити проникнення АЧС у фермерські господарства і приватний сектор, які повинні працювати у закритому режимі.

Сьогодні лісокористувачами області здійснюється діагностичний відстріл диких свиней з відбором лабораторного матеріалу. Крім того, здійснюється жорсткий контроль за переміщенням та реалізацією м`ясної продукції на ринках, проникненням зараженої продукції через кордон та ведеться постійний моніторинг свиней.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: