Козяче молоко в раціоні дитини

27 августа 2015 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №34(1013)

ЗАПИТАННЯ ІЗ КОНВЕРТА

«Яка користь від козячого молока для дітей та чи можна вживати його в сирому вигляді?» – запитує наша читачка.

В часи Гіппократа козячим молоком піднімали на ноги важко хворих людей, які страждають на туберкульоз. Авіценна також вважав козяче молоко чудодійним засобом, яке здатне запобігти старечому маразму. Але чи є цей продукт дійсно панацеєю? І чим корисне козяче молоко саме для дітей ми запитали у у педіатра Олени Максименко:

- Козячому молоку передаються властивості трав, які кози поїдають. Розмова про хімічний склад козячого молока потрібно почати з того, що воно набагато жирніше, а отже, калорійніше за коров’яче. Цей жир містить поліненасичені кислоти – лінолеву, арахідонову і ліноленову, які нормалізують холестериновий обмін і сприяють підвищенню імунітету. Крім того, в козячому молоці більше міді, кальцію, йоду, магнію, марганцю, калію і заліза, а кількість вітаміну А, D, каротину, нікотинової та аскорбінової кислоти в кілька разів перевищує аналогічні показники коров’ячого молока.

Всі корисні речовини в молоці руйнуються при тривалому зберіганні.Тому чим свіжіше молоко, тим воно корисніше. Сирий продукт може містити ряд небезпечних бактерій, в тому числі збудники бруцельозу, які явно не принесуть користь дитині. Якщо Ви вирішили підгодовувати козячим молоком свою дитину, обов’язково порадьтеся з педіатром. І не забувайте про те, що козяче молоко – продукт, який швидко псується. Перед вживанням його потрібно пастеризувати при температурі 72 градуси.

Його часто застосовують для вигодовування немовлят, оскільки воно практично гіпоаллергенне (на відміну від коров’ячого), містить значно менше лактози, а за вмістом бета-казеїну максимально наближене до жіночого грудного молока. До того ж, кульки жиру в козячому молоці набагато менші, ніж у коров’ячому, що покращує його засвоювання. А завдяки високому вмісту в ньому вітаміну D, педіатри часто призначають цей продукт дітям, хворим на рахіт. Але повністю переводити грудничка на козяче молоко не рекомендується, тому що в ньому мало фолієвої кислоти, яка так потрібна малюкам.

Молоко кіз дуже корисне при лікуванні анемії, підходить годуючим мамам, вагітним жінкам, тим, у кого непереносимість лактози, виразка шлунка, коліт, гастрит, холецистит, хвороби серця і судин, панкреатит. Лікарі рекомендують козяче молоко для виведення з організму солей важких металів, а також при відновленні після хіміотерапії, діатезі і зайвій вазі.

Основною відмінністю козячого молока від коров’ячого є відсутність протипоказань для його вживання. Правда, пити козяче молоко потрібно правильно: не можна запивати їм їжу, а також хліб або солодощі. Самий правильний варіант – пити його приблизно через годину після їжі. Тоді молоко буде повністю засвоюватися і приносити користь.

Всім зрозуміло, що вживаючи навіть найкорисніші продукти, потрібно знати міру. Це твердження стосується і молока. Через високу жирність воно може викликати розлад шлунку, тому пити його потрібно невеликими порціями і обов’язково після їжі (краще через годину). А дітям необхідно обмежити вживання молока – не більше 200 мл на добу, а грудничкам з 9 місяців – не більше 50 мл молока в день, розбавленого кип`яченим молоком у співвідношенні 1:1.

Ще одним важливим моментом є те, що через високий вміст в продукті мікроелементів і вітамінів сечовивідна система організму починає працювати більш активно. Тому, щоб не завдати шкоди здоров’ю, потрібно вживати його в помірній кількості навіть дорослим людям. Знаючи, чим корисне козяче молоко, будь-яка людина зможе вирішити, пити йому цей продукт чи ні. Головне – знати міру і дотримуватися простих правил. І тоді воно принесе тільки користь для здоров’я дорослих і дітей.

Високий вміст мінералів в козячому молоці має велике навантаження на сечову систему, підшлункову залозу дитини та й на роботі нирок це може відобразитися не  кращим чином.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: