ПОПРОЩАЄМОСЯ З ТРУДОВИМИ КНИЖКАМИ?

27 августа 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №34(1013)

Таку пропозицію вніс міністр економічного розвитку і торгівлі. А як же нам нараховуватимуть пенсію? Куди будуть записувати трудовий стаж? А як щодо того, що «написано пером – не вирубаєш сокирою»? А якщо раптом енергетичний збій ? Як ви доведете, щопрацювали офіційно? Такі питання виникли у багатьох з тих, хто підходить до віку, за яким стоїть пенсія.

ТРУДОВІ КНИЖКИ – ВЧОРАШНІЙ ДЕНЬ

Експерти підрахували, що економічний ефект від скасування паперових трудових книжок може сягнути 500 мільйонів гривень на рік. Саме стільки коштує їх адміністрування та зберігання для 1,7 мільйона підприємств по всій Україні, на яких працює близько 8,7 мільйона осіб. Крім того, термін «трудовий стаж» із змінами в законодавстві скоро відійде в минуле.

А ЩО ЗАМІСТЬ НИХ?

У розрахунку пенсії принциповим буде страховий стаж, який залежить не від записів у трудовій книжці, а від тривалості і розміру сплачених до Пенсійного фонду внесків. У разі звернення особи за призначенням пенсії співробітник ПФ може простежити всі суми відповідних відрахувань за індивідуальним ідентифікаційним кодом особи. Ця інформація міститься у Єдиному державному реєстрі застрахованих осіб, який ведуть в електронній формі ще з 2000 року.

КОМУ ЗА КРОК ДО ПЕНСІЇ

Процес врахування періоду роботи до 2000 року в обчисленні пенсії залишається без змін – його й далі проводитимуть на основі записів у трудових книжках. Тобто, якщо у людини є стаж до 2000 року, то для нарахування пенсії їй потрібно буде і надалі надавати трудову книжку, а тим, у кого робочий стаж почався пізніше, її вже нараховуватимуть без цього документа.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: