ПРІОРИТЕТИ

27 августа 2015 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №34(1013)

МЕДИЧНИЙ СУПРОВІД ВОЇНІВ АТО

Начальник управління охорони здоров`я ОДА Сергій БУТЕНКО проінформував, що медичний супровід військовослужбовців АТО є пріоритетним напрямом діяльності закладів охорони здоров`я області. Нас переконують, що питання обстеження, лікування та реабілітації наших захисників перебуває на постійному контролі облавної влади.

Зокрема, очільник медичної галузі області нагадав, що бійцй АТО та члени їх сімей можуть за потреби безкоштовно пройти клініко-лабораторні, ультразвукові, рентгенологічні та інші види обстежень в обласному діагностичному центрі. Нині цим правом скористалися 115 захисників та 15 членів їх сімей.

З початку проведення антитерористичної операції до закладів охорони здоров`я області звернулося 534 бійці АТО. З них 283 пройшли курс лікування в стаціонарі. Центром фізичної реабілітації воїнів АТО стане обласний лікарсько-фізкультурний диспансер, для реконструкції та зміцнення матеріально-технічної бази якого виділено з обласного бюджету понад 800тисяч гривень.

ЩО ЧЕКАЄ НА МЕДИЦИНУ?

На 2015 рік держава виділила на медицину 46 млрд. грн. Це половина оборонного бюджету, величезні гроші. Чи вплинули ці гроші на якість медичних послуг? Ніхто з нас цього не відчув. Чому? Причину знає міністр охорони здоров`я Олександр Квіташвілі:

-Держава повинна фінансувати медицину правильно, адже радянська модель галузі і ринкові відносини один з одним несумісні. У нас на 100 000 населення – 890 ліжко-місць. У такій соціально орієнтованій країні, як Швеція, – 270. Тобто ми підтримуємо не медицину, а її інфраструктуру на 16 млн.кв.м просто, щоб вона не розвалилась.

Система, яку ми хочемо побудувати, – це коли мережа працює  автономно, вона сама приймає рішення, які послуги надавати, за це вона буде отримувати гроші від держави, тобто ми будемо оплачувати лікування людей не по ліжко-місцях, а прямо за процедурою. І виходячи з цього, вони самі повинні закуповувати, що потрібно, і нормально видавати зарплати лікарям. Якщо брати європейський підхід за системою первинної охорони здоров`я, то на 2000 тисячі населення є комбінація: лікар або лікар плюс медсестра. Вони доглядають за цими двома тисячами людей. Якщо взяти населення України і поділити на 2000, то виходить, що потрібно близько 20 тисяч лікарів.

Якщо 15 млрд.грн., які витрачаються на «первинку» – утримання поліклінік, амбулаторій і т.д. поділити на цю кількість лікарів, то виходить, що у нас є ресурс близько 30 тис.грн. в місяць на утримання одних таких лікарів. Ось з цього і треба починати.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: