ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД СКОЛІОЗУ?

27 августа 2015 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №34(1013)

«Сколіоз» в перекладі з грецької мови означає «кривий», що добре говорить про сутність захворювання. У наш час практично у 85 % дітей виявляються початкові ознаки сколіотичної хвороби. Тому ми звернулися до лікаря ортопеда-травматолога КЗ «Охтирська ЦРЛ» Олександра Криворучко за консультацією з приводу профілактики сколіозу:
- Оглядати дитину на сколіоз потрібно 1 раз в 4-6 місяців. Адже це захворювання, розпочавшись, довгий час може себе не проявляти болями або іншими симптомами. Особливо викривлення може прогресувати в період росту. Вираженість симптомів сколіозу знаходиться в прямій залежності від ступеня захворювання.

Сколіоз у дітей – досить поширене порушення постави та форми хребта.  Сколіозом найчастіше називають викривлення хребта, який може виглядати як буква S або як буква С. Внаслідок сколіозу хребетний стовп може скривлюватися більш ніж на 10 градусів. Сколіоз у дітей характеризується підвищеним градусом викривлення хребта, що відрізняється від норми, яка передбачена анатомією людини для зручності руху. Діагноз ставиться за допомогою рентгенологічного дослідження, який дає чітке уявлення про характер порушення розташування хребців. Найбільш поширений сколіоз у дівчаток підліткового віку.

Профілактика сколіозу рахітичного походження, що є результатом браку вітаміну D, що синтезується в організмі людини під впливом сонячних променів на свіжому повітрі, полягає в щоденних вуличних прогулянках з дитиною, причому в будь-який час року.

Батьки зобов’язані контролювати, щоб у дитини завжди була пряма спина, правильна постава, зокрема, коли дитина робить уроки або читає. Зразок правильної постави – це положення тулуба, коли голова трохи піднята вгору, плечовий пояс розгорнутий, опущений і розслаблений, лопатки прилягають до м’язів спини, а живіт візуально знаходиться на одній лінії з грудьми.

Для підтримання правильної постави встаньте босоніж біля стіни і притисніться до неї потилицею, лопатками, сідницями і ступнями. Намагайтеся зберігати це положення при ходьбі. Якщо доводиться довго перебувати в сидячому положенні, потрібно сидіти так, щоб ноги були зігнуті в колінах під прямим кутом, спина випрямлена. Бажано мати крісло з підлокітниками для розподілу навантаження. Через кожні 20 хвилин треба робити невелику розминку. Щоденна зарядка, висіння на турніку з підтягуванням колін до грудей та активний відпочинок (плавання, спортивна ходьба, лижі) допоможуть Вам уникнути багатьох проблем зі спиною. Дотримуючись цих методик профілактики, не забувайте періодично обстежуватися у лікаря.

Для здорового хребта також важливим є вибір ліжка. Ліжко повинно бути напівжорстким, а подушка – невеликою, бажано – ортопедичною.

У харчуванні добре надавати перевагу молочно-рослинній дієті: молочним продуктам, які містять кальцій, рибі, яка містить фосфор, та яйцям, у жовтку яких міститься вітамін D. Двічі на рік – ранньої весни і пізньої осені – організм, який росте, повинен отримувати препарати кальцію.

Найкращий вид спорту для профілактики будь-яких кістковом’язових захворювань – плавання. Також корисні лижні прогулянки, гра у баскетбол та волейбол. Якщо сколіоз лівосторонній, корисним буде великий теніс.

Проте профілактика сколіозу у дитини лежить не тільки на батьківських плечах. Цим повинні перейматися й вихователі в дитячих садочках і вчителі в школах. Тому що саме в цей час відбувається становлення кісткового скелета дитини.

І наостанок зауважу, що більшість захворювань, які ми вважаємо наслідком якихось травм, випадковостей, насправді є результатом недбалості до власного здоров’я.

Лікар ортопед-травматолог Олександр Криворучко веде прийом в КП «ЛКЦ» в п’ятницю з 16:00 та в субботу з 9:00. Адреса: пл. Соборна, 2. Попередній запис за тел .: 6-16-88 та (099)-16-14-388.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: