ПЕРШИЙ РАЗ – В ПЕРШИЙ КЛАС

3 сентября 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №35(1014)

Скільки коштує зібрати «першачка»  до школи?

Ні для кого не секрет, що розмір заробітних плат українців не встигає за шаленими темпами здорожчання продуктів харчування, комунальних платежів, одягу та промислових товарів. А особливо скрутно цьогоріч приходиться батькам першокласників. Адже скільки всього необхідно придбати: ранець, шкільна форма, канцелярське приладдя, ..! В порівнянні з 2011 роком все подорожчало принаймні в тричі.

А В ЯКУ КОПІЄЧКУ ОХТИРЧАНАМ ОБІЙШЛИСЯ ЗБОРИ ДИТИНИ ДО ПЕРШОГО КЛАСУ?

Валентина Курочка 1 вересня повела святково вбрану у вишиванку донечку Олександру до першого класу ЗОШ № 2. Почала вона скуповувати все необхідне поступово ще на початку літа. «Задоволення це не з дешевих, – розповідає Валентина, – адже витратила близько 9000 гривень, щоправда з них 3000 гривень коштує шкільна парта зі стільцем для виконання домашніх завдань. А решта – 6000 гривень пішло на одяг, взуття, канцтовари та інші необхідні речі. Ортопедичний рюкзак обійшовся мені в 760 грн. На одяг теж немало витратила: 2 пари туфель по 240 та 210 грн.; 2 пари мокасинів по 130 грн.; вишиванка – 350 грн., спідниця – 170 грн., спортивний костюм – 280 грн., блуза з коротким рукавом – 140 грн., з довгим рукавом – 180 грн.; а ще й купила сарафан, брюки, декілька кофтинок, водолазки, джинси, бантики, шкарпетки, колготки, майки … На канцтовари я витратила близько 1500 грн., додатково здала до школи на спеціальні зошити 200 грн. А ще й деякий зимовий одяг потрібно купувати.»

А ось Тетяна Гриневська почала готувати доньку Інну до першого класу заздалегідь. «Моя донечка  збирається на свято першого дзвоника до ЗОШ № 3, – говорить Тетяна. – На мою зарплатню та дохід чоловіка дуже не накупляєшся. Тому й доводилося прицінюватись, обирати, де дешевше. Я ще з весни цього року поступово купувала необхідне вбрання та шкільне приладдя, деякі речі навіть за торішніми цінами пощастило придбати. Ціни в порівнянні з минулими роками значно зросли. Наприклад, шкільний сарафан мені обійшовся в 350 грн., спідниця – 300 грн., 2 блузи по 170 грн., туфлі – 340 грн., мокасини – 120 грн., спортивний костюм – 600 грн., кофтинка – 450 грн., босоніжки – 280 грн., колготки – від 80 до 120 грн., гольфи – 20 грн., банти – 60 грн., водолазка-гольф – 150 грн. Портфель придбали в Харкові за 320 грн. На канцтовари я витратила близько 350 грн. Вцілому на одяг, взуття та канцтовари я витратила більше 4000 грн. Хоч і недешево по сьогоднішнім цінам зібрати дитину до школи, проте головне, щоб наші школярики не хворіли та навчалися старанно.»

Ціни на деякі канцтовари в магазинах міста: кулькові ручки – від 1,35 грн., зошити 12 аркушів – від 1,50 грн., 36 аркушів – від 4,30 грн., щоденник від 6 грн., альбом для малювання – від 6 грн., фарби від 6 грн., пластилін – від 9,50 грн., олівці – від 15 грн., пенал – від 14,50 грн., портфель – від 200 грн.

ДО РЕЧІ: ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ТЕЖ РЕФОРМУЮТЬ

У рамках реформи заплановано створення Національного агентства зайнятості на базі існуючої Державної служби зайнятості. Агентство виконуватиме функції виконавчої дирекції Фонду соціального страхування на випадок безробіття. Акцент у роботі ставитиметься на активному посередництві й регулюванні ринку праці за допомогою новітніх інформаційних технологій. Буде сформовано єдину електронну базу вакансій.  Посилиться страховий принцип виплати допомоги з безробіття, активніше підтримуватимуться підприємницькі ініціативи зареєстрованих безробітних. Очікується, що Агентство запрацює до кінця року.

ДО РЕЧІ: ШКІЛЬНІ ПІДРУЧНИКИ МОЖНА СКАЧАТИ

В Україні з`явилась онлайн – бібліотека, з якої можна скачати всі шкільні підручники з 1 по 11 клас. Надані для скачування матеріали відповідають програмі 2015 року. Для зручності вони розсортовані за класами навчання. Така електронна бібліотека може допомогти не тільки зекономити гроші на придбання книжок для школяра, але й полегшити їх рюкзаки. На один планшет може розміститися вся необхідна література.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: