НОВИНИ

4 сентября 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №35(1014)

МОЛОКОЗАВОДИ – БОРЖНИКИ

Як заявив заступник директора Департамента агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Петро ТУРЧИН, за перше півріччя на молокопереробні підприємства області для переробки надійшло 99,9 тисяч тонн молока ( до показників попереднього року – 74,2%). Закупівельні ціни на молоко для сільгосппідприємств залишаються стабільними протягом року. Станом на кінець серпня закупівельні ціни на молоко екстра складають 4,80 – 5,10 грн. за 1 кг, за молоко вищого і першого сорту – 3,50 – 5 грн. за 1 кг. А ось питання закупівельних цін на молоко від населення все ще залишається проблематичним. Починаючи з 15 лютого він знизився з 4 до 2,50 грн. за кг. Заборгованість переробних підприємств за закуплене молоко перед товаровиробниками області складає понад 55 мільйонів гривень, у тому числі перед населенням – 5 мільйонів.

НА СОЦДОСЛІДЖЕННЯ ГРОШЕЙ НЕ ШКОДА

Голова Сумської ОДА Микола Клочко підписав розпорядження, яким доручив управлінню інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю ОДА провести два соціологічні дослідження з питань окремих напрямків державної і місцевої політики і оцінки діяльності органів держу правління у ІІІ та ІУ кварталах 2015 року. Результати цих досліджень будуть оприлюднені. На ці потреби з облбюджету виділено 60 тис.грн.

400 ГОЛІВ СВИНЕЙ УТИЛІЗУЮТЬ В КОНОТОПІ

У Сумській області зафіксовано спалах африканської чуми свиней, в результаті чого утилізовано 400 голів свиней. АЧС виявлена в ООО «Агрофірма «Козацька» у Конотопському районі. У відповідності з планом ліквідації АЧС, визначені межі епізоотичного осередку, зони захисту і нагляду. Підрозділ радіаційного, хімічного та біологіченого захисту Міжрегіонального центру швидкого реагування під керівництвом майора служби цивільного захисту Євгена Юрія в селі Козацьке ліквідував наслідки надзвичайної ситуації природнього характеру, пов`язаної з епізоотією.

Було задіяно 22 чоловіки особового складу та 2 одиниці техніки, обійдені 796 дворів, вилучено 29 голів свиней  (2350 кг) і знищено безкровним методом.

Потрібний телефон
+38 (067) 125 92 74
- гаряча лінія Асоціації свиноводів України щодо профілактики африканської чуми.

НЕВЖЕ ПІДВИЩАТЬ МІНІМАЛКУ?

Міністерство фінансів і міністерство соцполітики розглядають питання щодо можливості підвищення мінімальної зарплати для населення до кінця цього року. Нагадаємо, що Закон про держбюджет на 2015 рік передбачає індексацію соціальних виплат з грудня цього року. У минулому році, не дивлячись на гіперінфляцію і девальвацію національної валюти, індексація не проводилася взагалі.  Таким чином, мінімальна зарплата на сьогодні складає 1218 гривень, мінімальна пенсія – 949 гривень. Останнє їх збільшення було ще при уряді Азарова в грудні 2013 року.

За попередніми даними Мінсоцполітики обіцяє індексувати зарплати і пенсії українців приблизно на 13%. Хоча очевидно, що інфляція і девальвація національної валюти вимагають такої індексації, яка була б аналогічною рівню знецінювання гривні ( за даними Держкомстату тільки з червня 2014 по червень 2015 року інфляція склала близько 60%). У першому півріччі поточного року споживчі ціни піднялися більш ніж на 40%. Проте це ніяк не спантеличить керівництво країни, яке обіцяло усім нам європейські зарплати. Проте виявилося, що згідно з розрахунками МВФ до Майдану зарплати в Україні росли занадто швидко і невиправдано. Щоб виправити це, рекомендовано до 2023 року підняти середню зарплату до рівня 80% відносно 2013 року. Тобто, якщо два роки тому в середньому українці отримували 450 доларів, то тепер вихід на цей рівень планується не раніше 2025-2028 років.

До Парламенту вноситься законопроект, який передбачає збільшення соціальних стандартів для майже 12 мільйонів українських громадян, зокрема для близько 3 мільйонів працівників бюджетної сфери. Уряд обіцяє, що вчитель без категорії отримає додатково 470 гривень. Вчитель вищої категорії отримає додатково 605 гривень. Сімейний лікар буде додатково отримувати 453 гривні. А медсестра – 304 гривні. Працівники соціальної сфери та працівники культури також отримають підвищення. Зокрема, працівники соціальної сфери додатково будуть отримувати 304 гривні. А працівники культури, наприклад, бібліотекар, – 348 гривень.

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ ЗНОВУ ПОДОРОЖЧАЛА

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у лютому 2015 року прийняла рішення щодо поступової ліквідації перехресного субсидування населення за рахунок інших споживачів.

Поетапна ліквідація перехресного субсидіювання і вирівнювання цін на природний газ та електричну енергію розділу XII Коаліційної угоди, укладеної учасниками коаліції депутатських фракцій Верховної Ради України VIII скликання, з метою ліквідації перехресного субсидування населення за рахунок інших споживачів Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення щодо поетапного підвищення тарифів на електроенергію, яка відпускається населенню. Зазначене рішення передбачає підвищення тарифів на електроенергію для населення в п’ять етапів протягом двох років.

З 1 вересня відбудеться другий етап підвищення тарифів на електричну енергію для населення. На другому етапі (з 1 вересня 2015 року) вартість електричної енергії для населення збільшується, порівняно з чинними тарифами на електроенергію для побутових споживачів, в середньому за умови споживання на місяць: 50 кВт·год – на 4,50 грн.; 100 кВт·год – на 9 грн.; 150 кВт·год – на 17 грн.

Кількість абонентів, які споживають до 150 кВт·год/місяць, становить 60 % від загальної кількості населення.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: