НОВИНИ

11 сентября 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №36(1015)

НА СУМЩИНІ УСИНОВИЛИ 31 ДИТИНУ

Як повідомив начальник служби у справах дітей Юрія Калиновського, пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, залишається національне усиновлення. За перше півріччя на Сумщині громадянами України усиновлено 30 дітей і одна дитина – іноземними громадянами. На завершальному етапі знаходиться процес усиновлення 4 родинних груп по двоє дітей та однієї сімейної групи з трьох дітей. На обліку в службах у справах дітей знаходиться 2170 сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки.

У 2016-МУ ПЕРЕЙДЕМО НА ДВАНАДЦЯТИРІЧКУ

З наступного навчального року Україна перейде на 12-річну середню освіту, пообіцяв міністр освіти і науки Сергій КВІТ. «Ми плануємо так: ті діти, які підуть до першого класу у наступному році, вони закінчуватимуть 12-річну школу», – сказав посадовець. Він нагадав, що в усьому світі строк навчання становить 12 років. Також Міносвіти планує ввести державну підсумкову атестацію з української та іноземної мови, історії та математиці в наступному навчальному році. 12-річна освіта уже вводилася в Україні при міністрові освіти і науки Василю Кременю. В липні 2010 року, коли міністром став Дмитро Табачник, парламент повернув 11-річну середню освіту.

ЄГЕРЯМ ПОВЕРНУЛИ ПОВНОВАЖЕННЯ

Народні депутати повернуть посадовим особам та єгерям користувачів мисливських угідь повноваження щодо складення протоколів про адміністративне порушення. Відповідний Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні порушення щодо посилення боротьби з браконьєрством та захисту навколишнього середовища» (проект №1586) було прийнято за основу та в цілому. Законом визначено, що посадові особи та єгері користувачів мисливських угідь можуть складати протоколи щодо правопорушень, передбачених наступними статтями Кодексу України про адміністративні порушення:

• Ст.65. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка.

• Ст.65-1. Знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень.

• Ст.66. Знищення або пошкодження підросту в лісах.

• Ст.72. Пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, шкідливими викидами, відходами і сміттям.

• Ст.73. Засмічення лісів відходами.

• Ст.77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

• Ст.77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків.

• Ст.85. Порушення правил використання об`єктів тваринного світу.

• Ст.85-1. Виготовлення, збут, зберігання чи реклама заборонених знарядь добування (збирання) об`єктів рослинного і тваринного світу.

БЕДНЕЕМ С КАЖДЫМ ДНЕМ

По данным Госстата, реальная зарплата в стране уменьшилась на 26,3% против аналогичного периода прошедшего года. Одновременно по сравнению с маем 2015 года она возросла на 5,8%. А средняя зарплата штатных работников в Украине в июне увеличилась на 20% и составила 4299 грн. Однако это никак не свидетельствует о повышении уровня жизни людей, поскольку уровень инфляции в июне возрос на 57,5% по сравнении с июнем 2014-го. Больше всех получают в столице – 6 779 грн., меньше всех – в Тернопольской области – 3 193 грн. По сравнению с маем, зарплаты в июне стали больше на 24,2% у педагогов, на 10% у военных и работников государственных управлений

НОВЫЙ СЕРВИС ОТ ФИСКАЛЬНОЙ СЛУЖБЫ

С 25 августа Государственная фискальная служба Украины ввела в тестовом режиме новый электронный сервис «Получение сведений из Государственного реестра физических лиц – плательщиков налогов о суммах выплаченных доходов и удержанных налогов в электронном виде с использованием электронной цифровой подписи». А с 1 сентября будет запущен в штатном режиме, – информируют в Государственной налоговой инспекции в Сумах. Физическое лицо – налогоплательщик для получения сведений из Государственного реестра физических лиц – плательщиков налогов по суммам своих полученных доходов и удержанных налогов будет иметь возможность сделать запрос в электронном виде. Сформированный запрос подписывается электронной цифровой подписью и отправляется на электронный адрес «Единого окна представления электронной отчетности ГФС». По результатам обработки запроса на электронный адрес плательщика поступает ответ, содержащий сведения о суммах доходов. Подробнее с информацией о работе сервиса можно ознакомиться по ссылке sfs.gov.ua

25 ЖОВТНЯ – ВИБОРИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС СТАРТУВАВ

Центральна виборча комісія оголосила про початок виборчого процесу чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних та міських голів. Зокрема, оприлюднена інформація про кількість виборців, виборча адреса яких віднесена до території кожного міста, а також про виборчу систему, за якою проводяться вибори міського голови на чергових виборах. Охтирка віднесена до категорії міст, в яких вибори міського голови проводитимуться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному окрузі. Кількість виборців станом на 1 серпня 2015 року – 36 907 чоловік.

САУДІВСЬКА АРАВІЯ ТЕЖ ГОЛОСУВАТИМЕ

На місцевих виборах 2015 року у Саудівській Аравії вперше почали реєструвати жінок для участі у виборах. Право голосувати і балотуватися як кандидати на місцевих виборах їм надав уже покійний король Абдулла ще у 2011 році, а самі вибори тут почали проводити з 2005 року.Тоді від участі в них були відсторонені жінки і військовослужбовці. Проте, не дивлячись на дозвіл, тільки близько 70 жінок заявили, що готові висунути свої кандидатури, ще 80 братимуть участь у кампаніях як менеджери компанії. Вибори призначені на грудень, охочих проголосувати жінок чекатимуть у спеціально створених реєстраційних пунктах, де працюють тільки жінки. Чоловіків – виборців та чоловіків – кандидатів реєструють окремо. У Саудівській Аравії жінки не мають багатьох прав. Зокрема, самій сідати за кермо автомобіля і взагалі керувати будь-яким видом транспорту, пересуватися без супроводу чоловіка, спілкуватися з представниками сильної статі, які не є їхньою ріднею. Крім того, вони не можуть навіть заяву на отримання паспорту подати без дозволу мужчини, який за них відповідає, – батька, старшого брата чи чоловіка. Також лише за згодою чоловіка – глави родини можна влаштуватись на роботу, подорожувати. І, звісно, вийти заміж можна тільки з дозволу батька.

МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ ДОПОМОЖУТЬ НА ДІТЕЙ

Тепер малозабезпечені родини матимуть змогу отримувати допомогу на дітей від самого їх народження. Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям встановлено норму щодо проведення доплати на дітей від народження до 13 років в розмірі 250 грн. та на дітей від 13 до 18 років – 500 грн. Водночас виключено умову, за якої допомога малозабезпеченим досі не призначалася, зокрема у випадку, якщо у її власності чи володіння є земельна ділянка площею понад 0,6 га. Ці виплати будуть щомісячними.Малозабезпечені родини, які вже отримують виплати на дітей, мають звернутися до центрів соціального захисту населення задля їх перерахунку.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: