ВИ ЗАПИТУВАЛИ!

16 сентября 2015 | НОВИНИ | Нет комментариев | №37(1016)

Нещодавно мені терміново потрібні були гроші, і я вирішила взяти кредит. Обрала банк, підписала договір й отримала гроші досить швидко. Але через декілька днів необхідність у кредиті відпала. Чи можу я скасувати угоду і повернути кошти банку? Чи потрібно буде сплачувати якийсь штраф?

Не всі знають, що людина має право протягом чотирнадцяти календарних днів відкликати свою згоду на укладення договору про надання споживчого кредиту без пояснення причин.

Перебіг цього терміну розпочинається з моменту передачі споживачеві примірника укладеного договору. Відкликання згоди оформлюється письмовим повідомленням, яке ви зобов’язані подати особисто чи через уповноваженого представника або надіслати кредитодавцю. З відкликанням згоди на укладення договору про надання споживчого кредиту ви повинні одночасно повернути кредитодавцю кошти або товари, одержані згідно з договором. Споживач також сплачує відсотки за період між моментом одержання коштів та моментом їх повернення за ставкою, встановленою в договорі. Але ви не зобов’язані сплачувати будь-які інші збори у зв’язку з відкликанням згоди.

Кредитодавець повинен повернути ваші кошти, які ви сплатили згідно з договором про надання споживчого кредиту, але не пізніше, ніж протягом семи днів. За кожний день затримки споживачеві виплачується неустойка в розмірі одного відсотка суми, належної до повернення кредитодавцем. Право відкликання згоди не застосовується щодо:
споживчих кредитів, забезпечених іпотекою;
споживчих кредитів на придбання житла;
споживчих кредитів, наданих на купівлю послуги, виконання якої відбулося до закінчення строку відкликання згоди.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: