ВІЙСЬКОМАТ ПОВІДОМЛЯЄ

16 сентября 2015 | НОВИНИ | 1 комментарий | №37(1016)

АТИ-БАТИ, ХТО В СОЛДАТИ?

З 1 жовтня по 30 листопада 2015 року проводиться призов громадян на строкову військову службу до Збройних сил України та інших військових формувань України.

ТВО військового комісара Охтирсько – Великописарівського ОМВК майор ФУРСА Сергій розповідає про особливості осіннього призову:

На строкову військову службу призиваються громадяни України чоловічої статті, придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 20 років, та старших осіб, які не досягли 27 річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Їм виплачується допомога в розмірі двох мінімальних заробітних плат. Оскільки мінімальна заробітна плата в Україні у 2015 році – 1 218 гривень, то розмір зазначеної допомоги становитиме 2 436 грн. Якщо призовник не має вищої освіти його військова служба триватиме 1,5 (півтора) року. Якщо ж призовник має вищу освіту то строк його військової служби становитиме 1 (один) рік.

Призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці.

У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

У ході проведення чергового призову зміна місця військового обліку громадян призовного віку не допускається, за винятком підтверджених відповідними документами випадків, які передбачають:

- переведення на роботу в іншу місцевість;

- переїзд на нове місце проживання;

- прийняття до навчального закладу і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання;

- направлення за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу.

У разі неявки призовника без поважних причин за викликом районного (міського) військового комісаріату на призовну комісію він несе відповідальність, установлену законом.

Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

- перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

- смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

Громадяни, які призвані на строкову службу, в зону антитерористичної операції (АТО) не направляються, вони будуть виконувати свої функціональні обов’язки в місцях дислокації військових частин.

Хочу попередити, що у відповідності до статті 335 КК України, ухилення від призову на строкову службу карається позбавленням волі на строк до 3 років.

 

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Рiк-пiвтора тому також “в зону АТО не направлялися”.Тi що повiрили таким фурсам зараз гниють в могилах або жебракують,одягненi в вицвiлий камуфляж на iнвалiдних вiзочках

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: