Збираємо підписи: ЧИЙ ПОВИНЕН БУТИ РАЙОННИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ?

18 сентября 2015 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ЖИТТЯ МІСТА | 6 коммент. |

Розмови про те, чиєю комунальною власністю повинен бути будинок культури в Охтирці, точаться не перший рік. А зараз, коли адміністративна реформа починає набирати обертів і вже маємо офіційно затверджених 5 самостійних територіальних громад на території Охтирського району, який і сам незабаром відійде в минуле, це питання набуває особливої актуальності. Хто з них може претендувати на цей об`єкт? І на якій підставі? Споруда  на території міста дореволюційна, у роки радянщини передана у розпорядження району. То нині, коли ми відхрещуємося від тоталітаризму влади комуністів, чи не час повернути чужу власність, по суті відібрану у міста з прихоті колишнього партійного керівництва. Так, тоді був у нас великий палац культури, але він належав заводу «Промзв`язок – Нафтопроммаш», керівництво якого розпорядилося ним на свій розсуд. «Кнєжа» будувалася як кінотеатр і для масових занять культурно-мистецькою діяльністю не підходить, хоч би і був там зроблений ремонт. Це все розуміють люди, які вболівають за майбутнє міста. Створена ініціативна група ентузіастів, які написали звернення до голови Сумської облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА і збирають підписи під цим зверненням. Прочитайте його і якщо ви згодні з проханням повернути заклад культури під юрисдикцію міста, то підписатися під петицією можна в суботу і неділю у сквері біля пам`ятника Шевченку, де чергуватимуть члени ініціативної групи.

Звернення до голови Сумської ОДА Миколи Клочка

Шановний Миколо Олексійовичу

Звертаємося до Вас як до дбайливого господаря, який рахує кожну копійку, як до третейського судді, що справедливо вирішує усі конфлікти в ім’я злагоди та спокою, та нарешті, як до батька, який зрозуміє усе найболючіше і допоможе.

У нашому місті Охтирка вже давно назрівало питання, яке на сьогодні конче потребує розумного та справедливого вирішення — це стосується долі районного Будинку культури. Саме цю споруду було побудовано в нашому місті на землі, яку безкоштовно виділила «городська дума» на кошти Земського зібрання та на пожертви охтирчан. У самі скрутні моменти будівництва завжди відгукувалися жителі міста – вони надавали цеглу, знову і знову збирали невистачаючі кошти. Так було зібрано 31.659 р.90 коп.

У 1914р. Народний дім було освячено і відкрито. У 1922 р. Народний дім було перейменовано на Сільбуд, і згодом будівля перейшла у підпорядкування району. Доки у місті були інші заклади культури, це питання було не гостре. Але згодом профспілковий палац культури заводу «Промзв’язок» було продано (насьогодні це торгівельний центр). Міський центр дозвілля «Кнєжа» знаходиться у жахливому аварійному стані (обвалилася стеля над сценою), і ремонту дарма чекати, — наше місто майже в 50 тисяч мешканців залишилося без своєї сцени і свого закладу культури. Міські гуртки самодіяльності розкидані по всьому місту, а для того, щоб організувати концерт, виступ, народне зібрання, всі мають сплачувати чималі кошти за оренду районного Будинку культури. Якось не по-людські воно виходить—наші діди на свої кошти будували в нашому місті Народний дім, а їхні онуки тепер повинні сплачувати району гроші, щоб мати змогу . виступати на сцені колишнього свого будинку. Самотужки, як з’ясувалося, вирішити це питання не вдається. У нашій державі непогані закони, але, як завжди говорить наш президент П.Порошенко, окрім букви закону є ще й дух закону. Оскільки нашим чиновникам спокійніше жити за буквою закону, то просимо Вас звернути увагу на цей магічний дух закону і допомогти повернути єдиний заклад культури в місто, тим паче, що в районі є багато пристойних закладів культури, які розташовані на 10-кілометровій відстані від міста — це Хухрянський СБК, і Чернечанський СБК, і Мало-Павлівський СБК. Та і кошти районного бюджету будуть більш раціонально використані, якщо підуть на обслуговування сільського, а не міського населення.

Хочемо вірити, що з Вашою допомогою двері культурного храму нашого міста по вихідним нарешті будуть відчинені, бо вже багато років у вихідні дні у ньому погашені усі вікна та зачинені усі двері для охтирчан.

З повагою жителі міста Охтирка

 Комментарии (6)

 

 1. Надія пишет:

  Будинок культури розташований в центрі міста, значить він і повинен належати місту.

 2. Хамло пишет:

  Вы жители города ПРОСРАЛИ палац культури завода «Промсвязь» и сейчас ПРОСЫРАЕТЕ «Кнєжу» – сделайте из нее концертный зал, а РДК не трогайте!

 3. Оксана пишет:

  Неужели так важно, под чьей юрисдикцией будет находиться Дом Культуры? Сейчас город платит за выступления району, а когда это здание перейдет в коммунальную собственность города, то район должен будет платить немалую арендную стоимость в бюджет города?
  Ведь и районным коллективам нужно место, где собираться вместе, а не только по своим районным ДК.
  Не лучше ли решить вопрос о том, чтобы пользоваться РДК и районным и городским коллективам бесплатно?
  Если мы не можем прийти к согласию в пределах своего города, что тогда говорить о масштабах всей страны.

 4. Виктория пишет:

  А я подпишусь под чем угодно лишь еще хотя бы разочек увидеть ахтырский театр, своих уже ставшими любимыми актеров. Ребята я за Вами очень соскучилась. Воскрешайтесь! Пора!

 5. Mazyrik пишет:

  Во время войны Черчиллю принесли на рассмотрение бюджет страны .Полистав документ ,он спросил “А где же затраты на культуру ” “Так война же идёт.Какая культура” “Если нет культуры,Так зачем мы тогда воюем.” Удивился Черчилль. А где культура в Ахтырке.Почему свадьбы играют в Тростянце.Почему РДК по выходным на замке. Где мой любимый театр. Надо отдать РДК городу. Прийду.

 6. Надія пишет:

  Молодці, що підняли це питання! Я вважаю, що Народний дім повинен слугувати своїй громаді. Тут повинні займатися всі бажаючі. Виступаим і колективи м.Охтирки і району – БЕЗКОШТОВНО. Тому що якщо ми ще й за це будемо брати кошти, то тоді культура, яка в сучасних умовах і так “на ладан дише” “загнеться” повністю. Я затра обовязково прийду в сквер і поставлю свій підпис.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: