Мистецтво портрету

22 сентября 2015 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №37(1016)

Портрет від фото просто не відрізнити

На святковому ярмарку, присвяченому Дню незалежності України, помітила хлопця з харизматичним поглядом, вбраного у жовту сорочку з блакитною краваткою. Познайомилися, і виявилося, що він художник-портретист, зовуть його Тарас Голець. Мене зацікавила його творчість і наступного дня він приніс до нашої редакції свої роботи. Від побаченого у колективу газети перехопило дух – настільки реалістичними виявилися портрети, намальовані звичайним простим олівцем. Кузьма Скрябін, Віктор Цой, Володимир Висоцький, Олександр Онищенко (підполковник, учасник АТО, герой України посмертно) дивилися з портретів очима, наповненими життям, попри те, що всі ці люди покинули білий світ назавжди.

З Тарасом ми поспілкувалися про творчі здобутки, сімейні цінності та плани на майбутнє:

Від кого Ви успадкували талант художника?

- У нашій родині майже всі мають хист до творчості. Тато Юрій зараз перебуває на пенсії, а в минулому працював охоронцем у спецпідрозділі «Грифон». Він і навчив мене малювати. В молодості він часто брався за пензлик і малював копії картин інших митців, які йому були до вподоби. Зараз він дуже рідко малює. Мама Оксана гарно грає на фортепіано. А сестра Даша в цьому році закінчила художню школу і планує навчатися далі у ВУЗі на дизайнера одягу. Взагалі в нашому роду налічується 10 художників, проте ми малюємо для себе, для душі, як-то кажуть.

А яку освіту Ви маєте?

- Після закінчення 9-ти класів у ЗОШ № 3 я вступив до Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка. Проте любов до малювання взяла гору і я вирішив отримати вищу освіту у Сумському державному педагогічному університеті за спеціальністю «Образотворче мистецтво та художня культура». Зараз отримую фах спеціаліста, а чи буду навчатися в магістратурі, я ще для себе не вирішив.

Як виникла ідея намалювати портрет Скрябіна?

- Після жахливої аварії, що передчасно забрала життя в співака, я прослухав всю його дискографію. Після цього в мене і з’явилася ідея увічнити Кузьму на портреті. Тримаю портрет вдома на видному місці. В Охтирському міському краєзнавчому музеї часто влаштовуються виставки.

А Ви плануєте організувати виставку своїх робіт?

- Я про це вже думав, однак поки що не маю достатньої кількості робіт для виставки. Можливо, трішки пізніше й спробую показати людям свої роботи.

Дякую за бесіду і за те, що долучили всіх нас до прекрасного світу мистецтва. Бажаємо Вам творчої наснаги.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: